Kierowcy, czeka was prawdziwa rewolucja! Szykuje się gruba zmiana w taryfikatorze mandatów

Kierowcy, czeka was prawdziwa rewolucja! Szykuje się gruba zmiana w taryfikatorze mandatów

mandaty oc policja

Podaj dalej

Ministerstwo Infrastruktury myśli na poważnie nad wprowadzeniem nowych przepisów, których celem byłoby ich zaostrzenie. Kierowcy, którzy regularnie łamią przepisy mogliby mieć z tego powodu spore problemy. Możliwe jest nawet, że w skrajnych sytuacjach mogliby oni stracić samochód?! Taryfikator mandatów ma przejść spore zmiany, zobaczcie, jakie są plany! Zmienić może się bowiem bardzo wiele!

Taryfikator mandatów czekają spore zmiany – szykujcie już lepiej swoje portfele. Tanio nie będzie!

kierowcy zapłacą podwójnie
Fotolia

Projekt zmiany przepisów został już opracowany. Wszystko po to, aby walczyć z kierowcami, którzy mają spore problemy z należytym przestrzeganiem przepisów. Ministerstwo po pierwsze chce zwiększyć kwotę najwyższego mandatu, jaki grozi kierowcom za wykroczenia. Aktualnie ta kwota wynosi 500 złotych. Ponadto ma zostać zaostrzony sposób nakładania kar z fotoradarów. Oprócz tego stawka za ubezpieczenie OC ma być powiązana z mandatami, jakie kierowcy otrzymują.

Ponadto mają zostać wprowadzone znacznie ostrzejsze kary dla kierowców, którzy wsiadają do samochodu po spożyciu alkoholu, o czym was informowaliśmy w osobnym tekście. Ministerstwo chce, aby wprowadzić możliwość konfiskaty pojazdu pijanym kierowcom. Mowa tutaj zwłaszcza o osobach, które podczas badania będą miały wysoki poziom alkoholu we krwi. Odebranie pojazdu miałoby trwać na czas odebrania prawa jazdy, tak, aby kierowcy, którzy stracą „prawko” nie mogli do niego wsiąść podczas swojej karencji.

Co o tym sądzicie? Ten pomysł ma szansę na przebicie się? Dajcie nam koniecznie znać!

przewinienie wykroczenie mandat

Aktualnie Ministerstwo konsultuje swoje pomysły z innymi podmiotami. A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że faktycznie mandaty powinny być w naszym kraju większe? Co prawda pod względem innych krajów u nas i tak są niskie, jednak wydaje się, że nad tym problemem wypadałoby się nieco dłużej zastanowić. Z pewnością temat jest ciekawy, ale i również kontrowersyjny, więc na pewno będzie miał grono swoich zwolenników, jak i krytyków. Dajcie znać co myślicie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News