Kierowco, wlałeś omyłkowo płyn do niewłaściwego zbiornika? Zobacz co musisz natychmiast zrobić!

Kierowco, wlałeś omyłkowo płyn do niewłaściwego zbiornika? Zobacz co musisz natychmiast zrobić!

płyn chłodzący

Podaj dalej

Pomyłki są rzeczą ludzką, dlatego też nie ma nic dziwnego tym, że czasem kierowcy pomylą się przy wlewaniu płynu do zbiornika. Ważne jednak jest, aby szybko się w tym połapać. Jeśli wlałeś niewłaściwy płyn, musisz podjąć szybkie i zdecydowane kroki, które uratują cię przed poważnymi konsekwencjami. Jak się za to zabrać?

Co zrobić w kryzysowej sytuacji?

zima samochód

Jeśli przydarzy ci się sytuacja, w której omyłkowo wlejesz płyn do spryskiwaczy do płynu hamulcowego, musisz jeszcze przed uruchomieniem silnika odessać niewłaściwy płyn ze zbiorniczka. W przeciwnym razie czeka cię wymiana płynów w całym układzie hamulcowym. Jak widzisz zatem, taka pomyłka może cię sporo kosztować, dlatego też warto zwracać uwagę do czego wlewasz konkretny płyn.

W przypadku wlania płynu do spryskiwaczy do układu wspomagania możesz doprowadzić nawet do zatarcia pompy. W takiej sytuacji musisz od razu zająć się wymianą płynu, przepłukać układ i zalać go nowym preparatem. Pamiętaj, że zalegająca woda to prosta droga do korozji.

Uważaj na olej!

diesel silnik olej

Co w przypadku wlania niewłaściwego płynu do oleju? No, tutaj sytuacja jest już znacznie trudniejsza. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie uruchamiaj silnika, bo to może doprowadzić do jego zatarcia. Wezwij wówczas holownik i zaprowadź auto do mechanika, gdzie zanieczyszczony olej zostanie wylany, a układ smarowania oczyszczony.

Jak widzisz – warto porządnie się skoncentrować przy uzupełnianiu płynów. Nikt z nas przez taką prostą gafę nie chciałby chyba spowodować sobie tak dużych problemów i kosztownych usterek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News