Kierowco, w tych miejscach zatankujesz swojego Diesla niemal za darmo! Nawet za 2 złote za litr! [LISTA]

Kierowco, w tych miejscach zatankujesz swojego Diesla niemal za darmo! Nawet za 2 złote za litr! [LISTA]

Podaj dalej

W ostatnich tygodniach benzyna w naszym kraju jest coraz droższa. Na świecie wciąż jednak jest duża liczba państw, w których za litr paliwa do swojego Diesla zapłacisz nawet mniej niż złotówkę! Sprawdź, gdzie trzeba pojechać, by móc cieszyć się niezwykle tanim paliwem!

Gdzie jechać? Najlepiej do Azji!

diesel benzyna tankowanie

W niskich cenach za paliwo przodują kraje azjatyckie. Mowa tutaj między innymi o Azerbejdżanie, Afganistanie czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie za litr paliwa zapłacisz od 0.46 do 0.49 dolara (w przeliczeniu na złotówki to mniej niż 2 złote za litr).

Jeszcze taniej jest w Arabii Saudyjskiej, gdzie za litr paliwa trzeba zapłacić jedynie 0.39 dolara. Obecność tego kraju w naszym zestawieniu nie może jednak dziwić. Arabia ma spore złoża ropy naftowej, dlatego też cena benzyny w tym kraju musiała być relatywnie niska. Niskie ceny za paliwo obowiązują także w Algierii i Nigerii (odpowiednio 0,33 dolara za litr i 0.32).

W Wenezueli można się nieźle obłowić

paliwo bak paliwa benzyna diesel stacja benzynowa

Wydawać by się mogło, że trudno będzie znaleźć kraje, w których paliwo może być jeszcze tańsze. A jednak! Niezwykle niskie ceny są w Katarze, Malezji i Angoli, gdzie za litr paliwa zapłacimy jedynie 0.29 dolara (nieco ponad złotówkę!).

Krajem, w którym benzyna jest jednak najtańsza na świecie jest Wenezuela. W tym kraju za złotówkę moglibyśmy kupić aż 7 tysięcy litrów 95-oktanowej benzyny! Panowie i Panie, nie ma na co czekać – wsiadamy w samochód i jedziemy do Wenezueli z bagażnikiem wypchanym kanistrami!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News