Kierowco, masz samochód z silnikiem diesel lub LPG? Pamiętaj, by nigdy tego nie robić! Inaczej narazisz się na duże koszty!

Kierowco, masz samochód z silnikiem diesel lub LPG? Pamiętaj, by nigdy tego nie robić! Inaczej narazisz się na duże koszty!

Podaj dalej

Wielu kierowców diesla, benzyny i LPG nie jest świadoma skali tego problemu, przez co naraża się na spore koszty. Kluczowe jest to szczególnie w zimie, w czasie mrozów, kiedy duża część z nas robi to z przyzwyczajenia. O czym mowa? Oczywiście o odpaleniu silnika i automatycznym włączeniu od razu wycieraczek.

Masz auto z diesel i LPG? Uważaj na ten nawyk

Wycieraczki

Większość kierowców rano śpieszy się do pracy, dlatego też tuż po odpaleniu silnika diesla od razu chce odśnieżyć szyby za pomocą wycieraczek. Niestety, takie rozwiązanie może spowodować do ich zniszczenia.

W takiej sytuacji najlepiej włączyć nadmuch na przednią szybę i poczekać, aż szyba sama się odmrozi. Nie ma sensu w tym celu używać wycieraczek, które później z powodu zepsucia nie będą sprawowały swojej funkcji, tak jak powinny.

Zachowaj cierpliwość

Wymiana wycieraczek nie jest mocno kosztowna, jednak może ona doprowadzić również do innych drobnych usterek, które spowodują, że będziemy musieli pojechać do mechanika. Rozumiemy, że jest to nawyk stosowany od lat, jednak warto się go wystrzegać. Lepiej poczekać kilka minut i mieć sprawne wycieraczki i nie narazić się na żadne efekty uboczne. Kilka minut cierpliwego postoju raczej jest lepszą opcją, niż wydanie grubych pieniędzy u mechanika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News