Kierowco, kupiłeś używany samochód Diesel? Zobacz, czy nie przepłaciłeś, mogłeś umoczyć sporo kasy!

Kierowco, kupiłeś używany samochód Diesel? Zobacz, czy nie przepłaciłeś, mogłeś umoczyć sporo kasy!

Podaj dalej

Zakup samochodu typu diesel nigdy nie jest łatwą sprawą. Tym bardziej kiedy zamierzamy kupić samochód używany. Czy warto w ogóle się w to pchać i kupować tym samym używanego diesla?

Używany diesel – czy to się w ogóle opłaca?

diesel benzyna samochod

Diesle w ostatnim czasie coraz bardziej odchodzą do lamusa i tracą na swojej starej popularności. Mimo tego samochodów z tego rodzaju silnikiem na rynku jest bardzo dużo. Zasada jednak przy zakupie starego auta z takim silnikiem jest prosta. Używany diesel warto kupić wtedy, gdy w krótkim czasie zamierzasz pokonać długi dystans i później go sprzedać.

Silniki Diesla są oszczędniejsze w każdych warunkach. Najlepiej oczywiście sprawdzą się w długich trasach. Różnica w spalaniu pomiędzy dieslem a benzyniakiem na takich trasach jest kolosalna i pozwoli zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy. Niemniej jednak musisz uważać, aby nie dać się naciąć, bo na rynku aż roi się od wielu nieudanych modeli.

Nie daj się nabić w butelkę!

naprawa mechanik benzyna diesel lpg
Freepic

Mając zamiar kupić używany diesel zwróć uwagę na obsługę serwisową oraz jego eksploatację i przebieg. Diesel, które są używane w trasach mogą wytrzymać nawet 300 tys. km bez konieczności żadnych napraw. Inaczej jednak, kiedy są eksploatowane tylko w mieście i na krótkich dystansach. Musicie dokładnie spojrzeć na historię serwisową auta i jego przeszłość, aby nie dać się naciąć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News