Kierowco, czujesz zapach benzyny w środku auta? To może być poważna awaria! Zobacz, co musisz zrobić!

Kierowco, czujesz zapach benzyny w środku auta? To może być poważna awaria! Zobacz, co musisz zrobić!

Podaj dalej

Zapach benzyny w samochodzie nie jest na pewno przez nas czymś pożądanym. Opary paliwa z baku nie powinny pod żadnym pozorem przedostawać się do kabiny. Wsiadasz do auta, a tutaj pierwsze co czujesz to ulatniająca się benzyna? Wiedz, że nie jesteś to normalne. Zobacz, czym to może być spowodowane.

Zapach benzyny w samochodzie, to nic przyjemnego

wodorowanie-diesel-benzyna-2

Przedostawanie się oparów paliwa do kabiny najczęściej jest spowodowane problemem w układzie paliwowym. Mowa tutaj albo o nieszczelności albo o sytuacji, gdy w zbiorniku panuje zbyt wysokie ciśnienie. Jeśli czujemy mocno intensywny zapach paliwa w kabinie, nawet po postoju, to sprawa wydaje się oczywista, ponieważ wówczas mamy do czynienia z wyżej opisanym przez nas problemem.

Przyczyną może być też rozlana benzyna podczas tankowania, nieszczelność filtra oparów paliwa czy też inne, poboczne kwestie. Opary benzyny negatywnie wpływają jednak na nasz organizm, dlatego też trzeba szybko pozbyć się takiego problemu.

Nieszczęsna benzyna…

diesel benzyna paliwo

Co zrobić w takich przypadkach? Najlepiej po prostu udać się do mechanika, który powinien sprawdzić całą instalację, a następnie identyfikować przyczynę nieszczelności i ją usunąć. Nie polecamy działań na własną rękę (chyba, że chodzi o rozlane paliwo), ponieważ amatorskimi działaniami możemy narobić więcej szkody niż pożytku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News