Kierowco, czekają Cię poważne zmiany, jeśli chodzi o prawo jazdy! Dotyczą wszystkich, zobacz co się zmieni

Kierowco, czekają Cię poważne zmiany, jeśli chodzi o prawo jazdy! Dotyczą wszystkich, zobacz co się zmieni

prawo jazdy uprawnienia

Podaj dalej

Kierowco, czekają Cię poważne zmiany. Mowa tutaj oczywiście o dokumencie prawo jazdy, na którym uzyskamy nowe uprawnienia. Zmiany wynikają z unijnych regulacji.

Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy!

Poważne zmiany, jeśli chodzi o prawo jazdy

prawo jazdy word

Do tej pory kierowcy prawa jazdy kat. B mogli prowadzić pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Dzięki nowym przepisom każdy kierowca będzie mógł prowadzić auto o masie całkowitej do 4,25 tony, jednak pod pewnymi warunkami.

Podniesiony limit będzie dotyczył jedynie pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi. Kierowca oprócz tego musi mieć uprawnienia od minimum dwóch lat, aby skorzystać z nowych przywilejów i prowadzenie pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony będzie możliwe pod warunkiem, że dodatkowa masa będzie wynikać wyłącznie z masy alternatywnych systemów napędu.

Kierowcy, uważajcie!

prawo jazdy wymiana

Nowe uprawnienia będą nabywane automatycznie przez osoby, które posiadają prawo jazdy kat B. od przynajmniej dwóch lat. Oprócz tego każdy kierowca, który otrzymał bezterminowe prawko, będzie musiał je wymienić. Przypominamy bowiem, że od stycznia 2013 wszystkie dokumenty są wydawane na maksymalnie 15 lat. Osoby, które wyrobiły prawko wcześniej, będą musiały je wymienić w latach 2028-2033, uiszczając opłatę w wysokości 100 złotych i 50 groszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News