Kiedy wymienić opony samochodowe z zimowych na letnie? Zobacz o czym musisz pamiętać

Kiedy wymienić opony samochodowe z zimowych na letnie? Zobacz o czym musisz pamiętać

opony

Podaj dalej

Zbliżamy się już coraz bardziej do wiosny, a więc czasu, w którym będziemy wymieniać opony samochodowe zimowe na letnie. Zobacz o czym musisz pamiętać przy wymianie opon i na co musisz zwrócić uwagę.

Opony samochodowe – kiedy zmienić zimówki na letnie?

opony samochodowe letnie

Pamiętaj, by nie dokonywać zmiany zbyt wcześnie. Należy wstrzymać się z wymianą do momentu, w którym temperatura zacznie wynosić minimum 6-7 stopni Celsjusza przez kilka kolejnych dni. Najlepszą datą jest zazwyczaj przełom marca i kwietnia. Często wielu kierowców decyduje się na zmianę zbyt szybko, a później zaskakują ich nieoczekiwane przymrozki. Warto dlatego też regularnie sprawdzać prognozę pogody, by być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi.

Duża część kierowców dokonuje zmiany również zbyt późno. Nie jest to też dobre rozwiązanie, bowiem jazda na „zimówkach” jest totalnie nieekonomiczna oraz w letnich warunkach grozi jej szybsze zużycie. Opony zimowe latem znacznie słabiej hamują i gorzej spisują się na suchych i mokrych drogach. Nie wspominając już o większym spalaniu.

Staraj się nie korzystać zbyt długo z jednego kompletu

opony letnie zimowe

Przed wymianą opon pamiętaj także o skontrolowaniu daty produkcji opon. Wielu ekspertów odradza korzystanie z jednego kompletu dłużej niż przez okres 8 lat, ponieważ po tym czasie opony starzeją się i tracą swoją sprężystość. Oczywiście sporo zależy też od eksploatacji auta, ale warto również i ten czynnik wziąć pod uwagę.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News