Kiedy ceny paliw spadną? Wydaje się, że właśnie WTEDY możecie liczyć na obniżki cen benzyny i LPG!

W ostatnim czasie na hurtowym rynku paliw zaczęły pojawiać się pierwsze dobre informacje, o których dawno nie słyszeliśmy. Mowa tutaj o obniżkach cen paliw w hurcie. Ale czy to wszystko ma szansę przełożyć się na spadek ceny benzyny, diesla i LPG na stacjach benzynowych? Już śpieszymy z tłumaczeniem.

diesel tankowanie paliwo
Podaj dalej

Kiedy ceny paliwa pójdą w dół? Wiele wskazuje na to, że niestety w tym roku nie mamy co na to liczyć

nowa opłata kierowcy paliwo

Średnia cena jaką trzeba zapłacić za benzynę bezołowiową u polskich producentów paliw wynosi aktualnie 4763 złotych netto za 1000 litrów. Jest to cena o 115 zł tańsza aniżeli ta, która obowiązywała przed długim weekendem w listopadzie. Diesel potaniał o 91,40 złotych w hurcie, więc są to kolejne dosyć dobre informacje.

Analitycy podkreślają od dłuższego czasu, że ceny wszystkich paliw poszły bardzo do góry, co jednoznacznie widać w cenach poszczególnych surowców. Teraz nie mówimy już tylko o przekroczeniu takiej psychologicznej granicy, jaką była stawka 6 złotych za litr, ale też o innych, historycznych rekordach w tej materii.

Póki co spadły trochę ceny hurtowe. Mimo wszystko sytuacja i tak nie jest dla nas za bardzo optymistyczna

ceny paliw paliwo diesel benzyna ropa naftowa brent
fot. pixabay

Ceny paliwa w hurcie tanieją, ale czy to spowoduje, że ceny na stacjach także pójdą w dół? Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku na żadne obniżki nie ma co się nastawiać. Te jeśli nastąpią, to dopiero pojawią się na stacjach w okolicach przyszłego roku. Takie są niestety realia i póki co nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do tych horrendalnych stawek za paliwo.

Przeczytaj również