Już niedługo powstanie 1250 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Już niedługo powstanie 1250 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Już niedługo powstanie 1250 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Podaj dalej

Już niedług powstanie 1250 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju. 650 z nich jest już w trakcie budowy, natomiast 600 kolejnych ma już status zaplanowanych. Każda z wyżej wspomnianych przez nas stacji będzie miała moc powyżej 100 kW. Duża w tym zasługa operatora Power Dot, który postanowił zainwestować mocno w rozbudowę infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych.

Już niedługo powstanie aż 1250 nowych stacji ładowania elektryków w naszym kraju! To świetna wiadomość dla elektromobilności

samochód elektryczny ładowanie w cenie paliwa
Hyundai

W związku z inwestycją Power Dot do końca 2025 roku w Polsce powstanie aż 1250 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Potwierdził to Grigoriy Grigoriev, odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce.

– Jesteśmy w trakcie realizacji projektu o niespotykanej skali w polskiej elektromobilności. Rozpoczęliśmy budowę 650 stacji o mocy powyżej 100 kW, na których postawimy 1,3 tys. punktów szybkiego ładowania elektryków. Dzięki naszej inwestycji zniknie największa przeszkoda w zakupie aut elektrycznych, jaką jest utrudniony dostęp do infrastruktury – tłumaczy Grigoriev, cytowany przez serwis moto.pl.

Kierowcy będą mogli zapłacić za ładowanie swoich samochodów na trzy różne sposoby

iStock

Power Dot otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 150 milionów euro na rozwój ładowarek w Europie – duża część z nich trafi właśnie do naszego kraju, co usprawni infrastrukturę EV w naszym kraju. Stacje będą otwarte dla wszystkich użytkowników aut elektrycznych bez konieczności rejestracji. Powstałe i budowane stacje będą wyróżniały się łatwą dostępnością dla każdego użytkownika elektryków. Za korzystanie ze stacji będzie można zapłacić trzema sposobami – kodem QR, płacąc kartą RFID lub płacąc kartą płatniczą przy użyciu terminala. Firma zdecydowała się na udostępnienie do wyboru kierowców trzech metod płatności, aby kierowcy nie mieli ograniczeń w korzystaniu ze stacji Power Dot.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News