Jesteś właścicielem jednego z tych samochodów? Musisz być czujni - złodzieje już na niego polują!

Jesteś właścicielem jednego z tych samochodów? Musisz być czujni - złodzieje już na niego polują!

samochody zlodziej kradziez

Podaj dalej

W Polsce z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów w ubiegłym roku. Niestety, statystyka ta z roku na rok cały czas pozostaje na swoim stabilnym poziomie. Złodzieje nie odpuszczają i chętnie kradną nasze samochody. Jakie marki i modele są szczególnie narażone na kradzież? Lepiej zobacz, czy twój samochód przypadkiem nie znalazł się na tej liście!

Jesteś właścicielem któregoś z tych samochodów? Lepiej uważaj na siebie!

kradzież samochodu warszawa
fot. pixabay

Według badań przeprowadzonych przez Rankomat.pl od 2018 roku kradzież samochodów w Polsce jest na stabilnym i niestety wysokim poziomie. W 2021 roku sytuacja nie uległa zmianie – złodzieje w dalszym ciągu kradną pojazdy. Musicie więc mieć się na baczności. W 2020 roku złodzieje najczęściej kradli takie samochody jak BMW, Audi i Toyota. Oprócz tego „sporą popularnością” wśród złodziejów cieszyły się takie marki jak Volkswagen, Renault, Mazda, Hyundai, Honda oraz Nissan.

Najczęściej kradzionymi modelami są nie tylko samochody osobowe, ale również samochody dostawcze takie jak Fiat Ducato czy Renault Master. Najczęściej kradzione auta to Audi A4 – te samochody złodzieje lubią najbardziej i jeśli jesteś posiadaczem takiego samochodu, to z pewnością musisz mieć się na baczności. Poza Audi A4 bardzo często kradzione były też takie modele jak Audi A6, Toyota Auris czy Toyota Yaris. Najwięcej kradzieży w minionym roku miało miejsce w województwie mazowieckim, gdzie skradziono 2699 aut.

Złodzieje nie próżnują – w tych regionach kradną najczęściej. Nic tylko pourywać im te ręce…

kradziez samochodu diesel

Dużo kradzieży miało miejsce także w województwie wielkopolskim i dolnośląskim. Teoretycznie, najwięcej spokoju mają mieszkańcy województwa opolskiego oraz podlaskiego. Według informacji udostępnionych przez „Rzeczpospolitą” w 2021 roku, w pierwszych sześciu miesiącach, skradziono 3729 samochodów. Wydaje się zatem, że liczby z poprzednich lat, również w tym roku zostaną podtrzymane. Miejcie się lepiej na baczności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News