Jazda w upał to nic przyjemnego. Zobacz jak skutecznie się zabezpieczyć podczas jazdy w upalne dni!

Jazda w upał to nic przyjemnego. Zobacz jak skutecznie się zabezpieczyć podczas jazdy w upalne dni!

upał-gorąco-samochód

Podaj dalej

Jazda w upał to nic przyjemnego, zwłaszcza dla posiadaczy starszych modeli samochodów. Podczas jazdy w wysokich temperaturach narażamy także nasz samochód na awarię. Warto zatem przed daleką podróżą sprawdzić stan swojego auta, aby nie „nadziać się” na żadną niespodziankę. Zwróćcie uwagę na stan waszych opon oraz układ chłodzenia. Warto również wymienić filtry w klimatyzacji. Zobaczcie, o czym warto pamiętać, aby móc cieszyć się bezpieczną jazdą podczas upalnych i gorących dni.

Jazda w upał to nic przyjemnego – o czym należy pamiętać?

klimatyzacja

Duże upały to idealna okazja do tego, aby uwypuklić pewne zaniedbania, z jakimi zmaga się wasz samochód. Układ chłodzenia jest niezwykle wrażliwy na wysokie temperatury i jeśli uprzednio odpowiednio o niego nie dbaliście, możecie narazić się na spore problemy. Warto mieć ze sobą podczas długich podróży płyn do chłodnic, który umożliwi uzupełnienie płynów, gdy go zabraknie w zbiorniku. Pamiętajcie także o sprawdzeniu stanu opon, bowiem jeśli te będą w kiepskim stanie, to podczas jazdy po gorącym asfalcie mogą sprawić wam olbrzymie problemy podczas jazdy.

Przed wyruszeniem w długą trasę skontroluj także swoje wycieraczki. Możesz bowiem napotkać się na burze i silne opady deszczu. W takich sytuacjach sprawne wycieraczki będą po prostu nieocenione. Pamiętaj też o dbaniu o klimatyzację – w przeciwnym razie narazisz siebie i pozostałych pasażerów na jazdę w niedogodnych warunkach. Miej przy sobie także wodę, ponieważ latem szczególnie trzeba pamiętać o regularnym piciu napojów. W przeciwnym razie możesz się odwodnić, stracić przytomność i doprowadzić do wypadku.

Używaj z głową klimatyzacji! Pomyśl o innych, a nie zajmuj się tylko czubkiem własnego nosa!

upał samochód klimatyzacja

Jeśli chodzi o klimatyzację, to pamiętajcie także o jednej rzeczy podczas upałów, która może się okazać dla was nieoceniona – nie ustawiajcie jej niżej niż od 8 do 10 stopni w stosunku do temperatury, która panuje na zewnątrz. W przeciwnym razie narazisz siebie i pasażerów na pewnego rodzaju szok termiczny przy wysiadaniu. Klimatyzacji używaj z głową i pomyśl też o innych, a nie tylko o swoim własnym tyłku. Gdy będziesz przestrzegał wyżej wspomnianych zasad, możesz być pewny, że upały niczym Cię nie zaskoczą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News