Jakie są najczęściej naprawiane samochody w Polsce? Możesz się zdziwić, nieoczekiwany lider!

Jakie są najczęściej naprawiane samochody w Polsce? Możesz się zdziwić, nieoczekiwany lider!

naprawa diesla rxmechanic com

Podaj dalej

Usterki w samochodach to rzecz normalna, z którą każdy z nas kiedyś na pewno miał do czynienia. Jedne samochody psują się mniej, a inne bardziej i jest to normalna kolej rzeczy. Jakie samochody szczególnie jednak są narażone na usterki i są najczęściej naprawiane w naszym kraju? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Najczęściej naprawiane samochody w Polsce – możecie się trochę zdziwić, gdy zobaczycie ten ranking

mechanik części samochodowe

Według raportu, który został jakiś czas temu udostępniony w serwisie DobryMechanik.pl możemy dowiedzieć się, które auta w Polsce są najbardziej awaryjne i najczęściej są konieczne ich naprawy. W rankingu pierwsze miejsce zajął Volkswagen, a na niechlubnym podium znalazło się także miejsce dla Opla Astra oraz Audi A4. W niezależnych warsztatach najczęściej serwisowane były również Fordy, a kolejne miejsca zajęły Opel i Volkswagen.

Najrzadziej w serwisach pojawiają się auta japońskie, które poza okresowymi czynnościami bardzo rzadko odwiedzają zakłady mechaników. Co ciekawe, ludzie wolą jednak stawiać na niemieckie samochody, które ich zdaniem świadczą o wielkiej solidności i niezawodności. Jak się okazuje, wcale nie do końca tak jest. A jak to wygląda, jeśli chodzi o roczniki samochodów? Tutaj też możecie być nieco zdziwieni!

I jak, jesteście zaskoczeni? Co najbardziej was zszokowało, a czego się spodziewaliście?

diesel usterka naprawa objawy
fot. freepik.com

Do warsztatów najczęściej trafiają bowiem samochody z roczników 2005-2009. Stanowią one według oficjalnych danych niemal 37 procent wszystkich naprawianych samochodów w warsztatach. Co czwarty samochód, który trafia do naprawy został wyprodukowany w latach 2010-2014. Pozostałe modele uzyskały niski procent napraw. Czy to oznacza, że nie opłaca się kupować samochodów z wyżej wspomnianych przez nas roczników? To pozostawiamy już do oceny wam!

źródło: dobrymechanik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News