Jaki samochód dostał Stoch za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni? Szokująca prawda!

Jaki samochód dostał Stoch za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni? Szokująca prawda!

Podaj dalej

Kamil Stoch w środę triumfował w konkursie skoków narciarskich w austriackim Bischofshofen i tym samym przypieczętował swój triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Polakowi nagrodę w postaci Złotego Orła wręczył wysiadający z ekskluzywnego samochodu, były austriacki skoczek, Thomas Morgenstern.

Jakie auto dla Stocha?

Turniej Czterech Skoczni to jedna z najważniejszych imprez w każdym sezonie skoków narciarskich. Kamil Stoch wygrał w tym turnieju już po raz trzeci w swojej karierze, dzięki czemu zgarnął nagrodę w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich oraz charakterystyczną statuetkę Złotego Orła, która została mu przywieziona bezpośrednio pod podium przez Morgensterna. Austriak dostarczył nagrodę Polakowi ekskluzywnym Audi. Czy samochód również wpadł w ręce polskiego skoczka?

Kamil Stoch ze Złotym Orłem

Śpieszymy z odpowiedzią – niestety nie! Wielu kibiców zastanawiało się, czy pojazd również jest częścią nagrody. W końcu samochody Audi bardzo często są reklamowane podczas konkursów skoków i znajdują się blisko skoczni podczas zawodów rozgrywanych w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Thomas przywiózł Orła, który jest trzecim w mojej kolekcji, ale auta nie oddał – poinformował Kamil Stoch na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku.

Nigdy nie dostałem samochodu za zwycięstwo w TCS!

Kamil Stoch z Audi
fot. Axel Springer

Polski mistrz rozwiał również wątpliwości co do nagród, jakie otrzymywał za zwycięstwa w poprzednich edycjach TCS. Jak się okazało, ku zdumieniu wielu kibiców, Stoch nigdy nie otrzymał jeszcze żadnego samochodu za triumf w niemiecko-austriackim turnieju.

Auto nie jest główną nagrodą w Turnieju, choć jest to czasem tak reklamowane. Nigdy jednak go nie dostawałem, nawet wtedy, gdy wygrywałem inne edycje TCS – wyjaśnił skoczek z Zębu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News