Jak skutecznie zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą? Jest na to niezawodny sposób!

Jak skutecznie zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą? Jest na to niezawodny sposób!

kradzież samochodu warszawa (3)

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo czytamy o kolejnych metodach oszustów na to, aby ukraść wasz samochód. Z roku na rok technologie, jeśli chodzi o działania złodziei idą do góry, dlatego też warto wiedzieć, jak odpowiednio zabezpieczyć swój samochód przed ewentualną kradzieżą. Na szczęście mamy dla was kilka sposobów, dzięki którym będziecie mogli być spokojni o wasze pojazdy. Zapraszamy do lektury!

Jak zabezpieczyć samochód przez kradzieżą? To wcale nie takie trudne, jak Ci się wydaje!

Kradzież
Fot. pixabay.com

Złodzieje mają wiele metod na to, aby ukraść wasz samochód. Z roku na rok decydują się na wybór innych sposobów. Warto jednak mieć się na uwadze, jeśli chodzi o metodę kradzieży na walizkę. Na czym polega tego rodzaju kradzież? To bardzo proste, przynajmniej w praktyce. Złodzieje obchodzą zabezpieczenia w samochodach, które mają systemy bezkluczykowe. Mają dwa urządzenia – jedno przechwytuje sygnał z kluczyka, a drugie przesyła sygnał do drugiego urządzenia, które jest ze złodziejem. Dzięki temu złodzieje są w stanie zdalnie otwierać auta kluczykiem, który jest kilkaset metrów od samochodu. Trudno się dokładnie zabezpieczyć przed tym sposobem kradzieży, ponieważ wystarczy, że będziecie blisko auta, a oszust będzie w stanie przesłać sygnał z waszego kluczyka do swojego oszustwa.

Przed tą metodą da się jednak skutecznie ochronić i tym samym zapewnić sobie spokojne wieczory, bez obaw o to, że ktoś będzie w stanie ukraść wasz samochód. Można albo wyłączyć funkcję bezkluczykowego dostępu albo przechowywać kluczyk w etui, co tym samym pozwoli na zatłumienie sygnału, który pozyskuje złodziej do swojego oszustwa. Jak sami zatem widzicie, wystarczy tylko trochę kreatywności, trochę działań prewencyjnych i będziecie w 100 proc. bezpieczni przed tego typu oszustami.

Złodzieje nie śpią, dlatego musicie być bardzo czujni. W przeciwnym razie możecie się niemiło rozczarować

policja kradziez samochodu

Oczywiście, złodzieje mają też wiele innych sposobów na kradzież pojazdu – mają one wiele specyficznych nazw oraz są niezwykle kreatywne. Można chociażby przecież dorobić kluczyk do samochodu, czy też usiłować dostać się do samochodu poprzez „grzebanie w zamku”. Warto w tego typu sytuacjach wyposażyć się w blokady mechaniczne. Mimo tego jest to jednak dosyć uciążliwe rozwiązanie, które może sprawić nam sporo problemów. Dlatego też warto po prostu mieć na oku swój samochód, zastosować wszelkie możliwe działania prewencyjne (takie jak te, które napisaliśmy powyżej plus chociażby zamontowanie specjalnego alarmu, który przestraszy złodzieja), co powinno zminimalizować ryzyko kradzieży pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News