Jak naprawić domowym sposobem elektryczne szyby? To prostsze niż myślisz!

Wielu kierowców często zmaga się z problemem dotyczącym ich szyb samochodowych. Często elektryczne szyby się psują, ponieważ podnośniki bardzo często są wadliwej jakości, zwłaszcza w samochodach starej daty. Naprawa w serwisie może kosztować sporo pieniędzy, w związku z czym warto spróbować samemu umieć rozprawić się z tego typu problemami. W jaki sposób? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Jak naprawić domowym sposobem elektryczne szyby? To prostsze niż myślisz!
Podaj dalej

Jak naprawić szyby domowym sposobem? To łatwiejsze niż myślisz!

Naprawa elektrycznych szyb może kosztować nawet 600 złotych, w związku z czym mówimy tutaj o dosyć sporym wydatku. Okazuje się jednak, że tego typu czynność jesteście wykonać sami, dzięki czemu będziecie musieli zapłacić tylko i wyłącznie za niezbędne części. Najpierw musicie oczywiście zdemontować boczek drzwi i rozpiąć sterowanie klamkami. Reszta z czynności, która pozostanie wam do wykonania jest już stosunkowo łatwa i nie powinniście mieć z nią większych problemów.

Po wyjęciu boków drzwi, należy przystąpić do zdiagnozowania całego problemu. Sprawdźcie, czy zasilanie dochodzi do silnika – aby mieć pewność, że przycisk opuszczania i podnoszenia szyb działa w odpowiedni sposób. Jeśli napięcie dochodzi, a silnik mimo to nie reaguje, to możecie być pewni, że mowa tutaj o jego uszkodzeniu. Jeśli jednak napięcie dochodzi do przycisku, a podczas wduszenia prąd nie pojawia się na silniku, może to oznaczać awarię przycisku lub przerwanie kabla.

Jak naprawić szyby samochodowe? Przede wszystkim mierz siły na zamiary

zamarznięta-szyba-poradnik

Pamiętajcie jednak, że jeśli nie czujecie się na siłach w naprawie mechanizmu opuszczania szyb, zlećcie cały ten zabieg mechanikowi. Nieumiejętne próby naprawy mogą bowiem wygenerować duże straty, których każdy z was wolałby raczej uniknąć. A po co sobie dokładać dodatkowych kosztów, w tych i tak niełatwych dla nas czasach?

Przeczytaj również