Innowacyjny pomysł rządu. Wprowadzą dopłaty do zakupu auta! Zobacz czy też się załapiesz!!

Innowacyjny pomysł rządu. Wprowadzą dopłaty do zakupu auta! Zobacz czy też się załapiesz!!

Podaj dalej

Rząd poważnie sonduje możliwość wprowadzenia dopłat do zakupu samochodów. Program miałby być rozwiązaniem skierowanym dla rodzin i funkcjonowałby bardzo podobnie do znanego 500 plus. Jak to dokładnie ma wyglądać i komu przysługiwałoby takie świadczenie w postaci dopłaty do zakupu auta?

Dopłaty do zakupu auta – o czym trzeba pamiętać?

samochod-honda-s2000

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że na pomoc związaną z zakupem samochodu mogą liczyć polskie rodziny, które są wielodzietne. Jednym z rozwiązań jest pokrycie przez państwo odsetek zaciągniętego kredytu na zakup samochodu. Dotyczyłoby to rzecz jasna określonej grupy samochodów, jednak tak czy siak, z pewnością byłoby to spore wsparcie.

Dopłaty do zakupu samochodu dla rodzin jest także jednym z punktów Nowego Ładu, czyli programu społeczno-ekonomicznego. Z powodu pandemii koronawirusa ten jednak nie został jeszcze zaprezentowany i na dokładne szczegóły na ten temat będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Pomysł ciekawy, ale czekamy na szczegóły

Zegar

Z pewnością pomysł rządu warto ocenić pozytywnie, ponieważ widać, że władza robi co może, aby obywatele mogli korzystać z samochodu, a co za tym idzie wozić nim swoje dzieci. Póki co są to tylko jednak tylko plany i musimy zobaczyć jak to dokładnie będzie wyglądało w praktyce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News