Innowacyjna stacja, na której zatankujesz samochód! Zobacz gdzie możesz z niej skorzystać!

Innowacyjna stacja, na której zatankujesz samochód! Zobacz gdzie możesz z niej skorzystać!

koniec-diesla-nie-musi-skazywac-na-elektryka-jest-nadzieja-dla-wodoru

Podaj dalej

W Portugalii powstała już pierwsza wielu zresztą zaplanowanych już wcześniej stacji tankowania wodoru, które firma PRF zamierza zainstalować w Portugalii. Jest to pierwsza przenośna stacja tankowania wodoru w Portugalii, choć trzeba przyznać, że według planów ma ich tam być o wiele więcej.

Pierwsza stacja wodorowa w Portugalii już istnieje. A kolejne są w drodze – trzeba przyznać, że mają rozmach!

wodór 1

Przenośna stacja DRHYVE została w całości skonstruowana przez firmę PRF, która już rozpoczęła także budowę drugiej przenośnej stacji tankowania wodoru. Jak widać firma nie zamierza poprzestawać na pierwszej stworzonej stacji, tylko w planie jest produkcja o wiele większej liczby tego typu obiektów.

Pierwsza stacja co ciekawe nie posiada własnej produkcji, a w drodze są rozwiązania, które umożliwią wytwarzanie paliwa na miejscu. Ma to być wdrożone także od razu przy powstaniu drugiej stacji.

Ciekawe czy w Polsce niedługo powstanie więcej stacji wodorowych. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

kierowcy wodór samochody

Aktualnie stacja wodorowa w Cascais obsługuje dwa autobusy oraz samochód. Ciekawe kiedy kolejne tego typu stacje pojawią się w Polsce, bo trzeba przyznać, że pomysł jest na pewno warty uwagi i godny naśladowania. Kilka co prawda już działa, ale jak na razie nie ma tego za wiele. A wy jakie macie zdanie na temat wodorowych stacji? Uważacie, że jest to potrzebne, czy też nie jesteście może fanami tego typu rozwiązań? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach co o tym pomyśle sądzicie!

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News