Honda i Sony będą produkować wspólnie samochody elektryczne

Honda i Sony będą produkować wspólnie samochody elektryczne

samochody elektryczne prąd węgiel

Podaj dalej

Honda wraz z firma Sony zamierza wspólnie produkować samochody elektryczne. Nowa spółka ma zamiar rozpocząć sprzedaż swoich samochodów już w 2025 roku. Współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami ma zaowocować powstaniem bardzo ciekawych modeli pojazdów. Jak to dokładnie ma wyglądać? Za co będą odpowiedziały poszczególne firmy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule!

Honda i Sony będą tworzyli razem samochody elektryczne! Jesteśmy niezwykle ciekawi efektów tej współpracy. A wy?

We współpracy Hondy z Sony pierwsza z wyżej wymienionych firm ma rzecz jasna zająć się przekazywaniem wiedzy w zakresie produkcji samochodów i obsługi serwisowej. Sony w tym przedsięwzięciu ma zająć się z kolei telekomunikacją, rozwiązaniami sieciowymi oraz wzbogaceniem systemu wsparcia kierowcy, ze względu na doświadczenie tej firmy w nowinkach technologicznych. Co ciekawe obie firmy nie zamierzają posiadać własnej fabryki – będą rozwijać i sprzedawać razem samochody, jednak produkcja ma zostać w pełni objęta działaniami ze strony Hondy.

Honda we wcześniejszych swoich wypowiedziach podkreślała, że do 2040 roku ma zamiar produkować tylko i wyłącznie samochody elektryczne. Sony od kilku lat na poważnie interesuje się rynkiem motoryzacyjnym, czego świadkami byliśmy podczas wielu targów i eventów, podczas których firma się reklamowała. Obie firmy miały już przygotować kilka prototypów opracowanych przez siebie pojazdów i jedno jest pewne – czeka nas naprawdę bardzo ciekawy projekt, który może przebojem wbić się na rynek samochodów elektrycznych. Czy tak jednak będzie? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Współpraca tych dwóch podmiotów wygląda bardzo ciekawie. Ale czy będzie to faktycznie taki hit na jaki się zapowiada? To się dopiero okaże!

Warto podkreślić, że w styczniu powstało już Sony Mobility, które zajmuje się implementowaniem systemów rozrywki w samochodach. Pojazdy stworzone przez Hondę i Sony mają być zatem pionierem, jeśli chodzi o zaawansowane technologie w samochodach elektrycznych. Patrząc na potencjał jednej, jak i drugiej firmy jesteśmy niezwykle ciekawi efektów tej współpracy. A te powinniśmy poznać już całkiem niebawem, dlatego już teraz ostrzymy sobie zęby na 2025 rok, kiedy to na świecie pojawi się „pierwsze dziecko” powstałe w wyniku tej ciekawej współpracy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News