Fatalne informacje przed wakacjami! Ceny paliwa lotniczego biją rekordy, a będzie tylko gorzej!

Fatalne informacje przed wakacjami! Ceny paliwa lotniczego biją rekordy, a będzie tylko gorzej!

tankowanie-paliwa do samolotu-widok-na-skrzydlo-waz-silnik-obsluga-lotniska_165577-292

Podaj dalej

Ceny paliwa lotniczego cały czas idą do góry, co nie jest dobrą informacją dla nas przed wakacjami. Nigeria zdecydowała się nawet w ostatnim czasie na całkowite zawieszenie połączeń lotniczych! Tym samym Nigeria stała się chyba największą ofiarą rosyjskiej inwazji na Ukrainę. A wkrótce również i my możemy to odczuć, ponieważ jeśli cena paliwa lotniczego nadal będzie szła do góry, to wiele czarterów może zostać odwołanych.

Ceny paliwa lotniczego idą cały czas do góry. Wydaje się, że niedługo nie będzie nas stać na wyjazd na wakacje!

diesel-samolot-rekord

Paliwo lotnicze pod koniec kwietnia bieżącego roku jest o 150 proc. droższe niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Te dane już same w sobie dają nam dużo do zrozumienia. Nigeria mocno nie radzi sobie z podwyżkami cen – tamtejsza waluta słabnie w wyniku dewaluacji, a dodatkowo na niekorzyść całej sytuacji ma wpływ fakt, że dostarczyciele paliwa lotniczego są opłacani w dolarach.

Koszty jednego lotu w Nigerii wzrosły zatem już prawie dwukrotnie, a niedługo może się okazać, że tamtejsi przewoźnicy będą musieli dokładać do interesu, aby odbyły się poszczególne loty. A to już samo w sobie obrazuje jak trudna sytuacja jest na terenie tamtego kraju.

Cały czas musimy zmagać się z kolejnymi podwyżkami. Jak długo jeszcze to potrwa?

diesel-samolot-rekord-2

Warto w tym miejscu podkreślić, że Nigeria najbardziej odczuła wzrost cen paliwa lotniczego, jednak również i my podczas wakacji możemy to odczuć na własnej skórze – wzrosną bowiem ceny zagranicznych wakacji, gdzie używany będzie transport lotniczy. A to oznaczać będzie dla nas kolejną podwżkę w tych i tak trudnych dla nas wszystkich czasach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News