Fatalne informacje dla kierowców LPG! Tanie ceny gazu to już przeszłość! Poznajcie przyczyny takiego stanu rzeczy

Fatalne informacje dla kierowców LPG! Tanie ceny gazu to już przeszłość! Poznajcie przyczyny takiego stanu rzeczy

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Podaj dalej

Tani gaz to już przeszłość? Niestety, wiele na to wskazuje, co z pewnością nie poprawi humorów kierowcom samochodów z instalacją LPG. Z analizy wykonanej przez serwis PolskieMarki.info jednoznacznie wynika, że ceny gazu w Polsce w najbliższym czasie nie spadną i możemy spodziewać się tylko i wyłącznie kolejnych podwyżek.

Fatalne informacje dla kierowców LPG! Tanie ceny gazu to już niestety przeszłość, musicie się z tym pogodzić

fot. pixabay

Według danych przedstawionych przez GUS w ostatnim roku ceny paliw podskoczyły prawie o 30 procent. Niestety, skutki podwyżek są odczuwalne także przez kierowców aut z LPG, którzy zawsze cieszyli się, że gaz jest stosunkowo tanim paliwem. Wzrost cen LPG spowodowany jest nie tylko dużą podwyżką cen ropy i gazu, ale też przede wszystkim problemem z regularną dostawą gazu.

Kluczowa w tej sytuacji, według analityków, jest przede wszystkim aktualna sytuacja na Białorusi, która znacznie utrudnia import LPG z Rosji. Z analizy ekspertów jasno wynika, że LPG z Rosji, które było transportowane do Polski tranzytem przez Białoruś pokrywało więcej niż 1/4 całego zapotrzebowania kraju na gaz płynny! Trudno zatem się dziwić, że podwyżki totalnie rujnują nasze kieszenie…

Nie ma szans na żadne obniżki cen. Niestety, musicie się na to przygotować i lepiej jak zrobicie to odpowiednio wcześniej

autogaz lpg paliwo

LPG z Rosji w najbliższym czasie nie będzie w ogóle taniał, co do tego eksperci nie mają żadnych wątpliwości. W tym aspekcie nie pomoże nam nawet spadek ceny ropy i gazu. Wydaje się zatem, że trzeba zatem pogodzić się, że ceny LPG będą wynosiły ponad 3 zł za litr. I pozostaje tylko modlić się, abyśmy wkrótce nie przekroczyli bariery wynoszącej 4 złote za litr autogazu.

źródło: polskiemarki.info + Business Insider + GUS

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News