Ekspert wyjaśnił, jak zmniejszyć koszty paliwa! Kierowcy korzystają z tego patentu na potęgę!

Ekspert wyjaśnił, jak zmniejszyć koszty paliwa! Kierowcy korzystają z tego patentu na potęgę!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw z dnia na dzień idą do góry, przez co teraz za diesel i benzynę musimy płacić praktycznie po 8 złotych za litr. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z prognoz ekspertów wcale nie ma widoków na poprawę tej sytuacji. Co ciekawe, są jednak sposoby na to, aby zmniejszyć ceny paliwa. Jakie? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Jak zmniejszyć koszty paliwa? Ekspert nie ma wątpliwości – trzeba wypróbować jednego z tych patentów

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – blasco5

Ekspert serwisu wysokienapięcie.pl podczas rozmowy z redakcją marketnews24.pl przytoczył rozwiązanie, które miałoby pomóc kierowcom w obniżeniu codziennych cen paliwa. Jest to dosyć nietypowy pomysł, jednak warto, abyście się z nim zapoznali. Bartłomiej Derski uważa, że warto, aby przepompowywać na oceanie rosyjską ropę bezpośrednio z tankowców, aby móc ją później sprzedawać drożej w Europie, pomijając w tym wszystkim embargo. To sprawiłoby, że Rosja jeszcze bardziej odczułaby sankcję narzucone na ten kraj, ponieważ spadłoby częściowo zapotrzebowanie na ropę.

Kolejnym pomysłem jest możliwość wprowadzenia ograniczenia prędkośći na autostradach oraz niedziele bez samochodów w niektórych miastach w kraju. Takie rozwiązanie miałoby spowodować mniejszą podaż na paliwo z powodu znacznie rzadszego korzystania z samochodów osobowych. A to miałoby wpływ oczywiście na niższe spalanie oraz rzadsze wizyty na stacjach paliw, co sprawiłoby, że paliwo zaczęłoby tanieć. Wówczas stacje musiałyby sprzedawać benzynę w niższych cenach, aby zarabiać.

Kierowcy szukają sposobów na obniżenie cen paliwa. To jednak wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com – shyachlo

Jest to oczywiście dosyć kontrowersyjny pomysł i do jego realizacji jest bardzo daleko, ale trzeba przyznać, że sporą kreatywnością w ostatnich czasach wykazuje się wielu ekspertów. Trzeba coś wymyślić, aby wybrnąć jakoś z tej nieciekawej dla nas wszystkich kierowców sytuacji i każdy pomysł w aktualnych czasach jest na wagę złota. A że trudno będzie o jego realizacje? To druga sprawa…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News