Dostałeś niesłusznie mandat? Zobacz co możesz zrobić, by go nie płacić!

Dostałeś niesłusznie mandat? Zobacz co możesz zrobić, by go nie płacić!

Podaj dalej

Polscy kierowcy bardzo często skarżą się na niesłusznie otrzymywane mandaty. W tym celu Rzecznik Praw Obywatelskich postanowił uruchomić specjalną infolinię, która będzie pomagała poszkodowanym kierowcom.

Masz problem, choć nic nie zrobiłeś? Zadzwoń!

Policja kontrola drogowa Policji, Policjant wypisuje kierowcy mandat karny ;

Numer infolinii to 800676676 i to właśnie tam możecie zadzwonić w przypadku problemu z otrzymanym mandatem. Mowa tutaj głównie o mandatach, które pośrednio związane są z pandemią koronawirusa.

RPO bardzo chętnie pomaga kierowcom, którzy otrzymali mandat na przykład za nieprzedłużenie terminu ważności prawa jazdy. „Ustawa covidowa” bardzo szczelnie chroni interesy wszystkich kierowców, którzy niesłusznie zostali ukarani mandatami karnymi. Dlatego też, jeśli twoje prawo jazdy, czy też uprawnienia do kierowania pojazdami wygasło w trakcie epidemii, wpis ulega automatycznemu przedłużeniu o kolejne 60 dni od dnia odwołania stanu epidemii.

RPO postara ci się pomóc

mandat

Jeśli zostaniecie ukarani tego typu mandatami, możecie walczyć o swoje prawa. RPO postara się pomóc wszystkim pokrzywdzonym kierowcom. Dokładne informacje na temat działalności tej organizacji znajdziecie na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich. Sprawdźcie, może i wasz mandat można jeszcze anulować!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News