Dostałeś mandat za przekroczenie prędkości? Nie martw się, możesz uniknąć kary!

Dostałeś mandat za przekroczenie prędkości? Nie martw się, możesz uniknąć kary!

kontrola mandat kary

Podaj dalej

Mandat za przekroczenie prędkości to codzienna rzecz, która spotyka wielu polskich kierowców. Mandaty za tego typu wykroczenia zwykle są dosyć wysokie, stąd też wielu kierowców często zastanawia się w jaki sposób może uniknąć płacenia kary. Jest pewna furtka, która może wam to umożliwić. Już wam tłumaczymy o co chodzi.

Dostałeś mandat karny za przekroczenie prędkości? Nie martw się, możesz jeszcze uniknąć płacenia kary!

Akcja Prędkość 8 lipca 2021 r.

Jak uniknąć płacenia mandatu? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ jeśli dokonaliśmy przewinienia, to powinniśmy ponieść konsekwencje. Są jednak pewne sytuacje, kiedy to można uniknąć płacenia. Mowa tutaj chociażby o wysłanym zdjęciu z fotoradaru. Jeśli dostaniecie zdjęcie pocztą, to wcale nie musicie jeszcze zajmować się opłacaniem kary. Można uniknąć kary, gdy zdjęcie będzie kiepskiej jakości lub na fotografii pojawią się dwa samochody. Takie rzeczy się zdarzają, więc warto, abyście znali w takiej sytuacji swoje prawa.

Co prawda szansa na to, aby zdjęcie z fotoradaru wyszło niewyraźne są niewielkie, ale z tego co dowiedzieliśmy się z kilku źródeł, to wcale nie jest to niemożliwe. Dlatego też warto znać swoje prawa. Po co macie bowiem płacić mandat, jeśli zdjęcie nie będzie do końca pokazywało waszego przewinienia? Pamiętajcie jednak, że po otrzymaniu zdjęcia będziecie mieli tylko siedem dni na wskazanie osoby, która prowadziła samochód.

Najlepiej jednak jest po prostu jeździć zgodnie z przepisami. Tylko tyle i aż tyle

kierowcy prawo jazdy nadmierna prędkość policja

Nie polecamy jednak liczenia na cud w takich sytuacjach. Wystarczy tylko albo i aż przestrzegać przepisów ruchu drogowego. To całkowicie pozwoli wam nie myśleć o konieczności opłacania mandatów. Wiadomym jest, że czasami nie jest to łatwe, jednak przepisowa jazda wydaje się być naprawdę najlepszą opcją na uniknięcie płacenia mandatów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News