Diesel i benzyna już niedługo po 6 złotych za litr?! Wszystko na to wskazuje! Szokująca prognoza

Diesel i benzyna już niedługo po 6 złotych za litr?! Wszystko na to wskazuje! Szokująca prognoza

Podaj dalej

Od początku nowego roku obserwujemy gwałtowny wzrost ceny paliw na stacjach benzynowych. Ostatnio co prawda był delikatny przestój, jednak wszystko wskazuje, że tylko na chwilę. Diesel, benzyna oraz LPG w nadchodzących miesiącach będą znacznie droższe!

Ropa jeszcze nigdy nie była tak droga

diesel

W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił znaczący wzrost ceny ropy naftowej. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku będzie on znacznie większy, co może oznaczać, że w 2022 roku za litr benzyny i diesla zapłacimy nawet 6 złotych! Takie szokujące informacje jeszcze kiedyś mogły wydawać się kłamstwem, ale wiele wskazuje na to, że taka jest rzeczywistość.

Już w tym tygodniu ceny paliw mogą wzrosnąć niemal o 10 groszy. Wydaje się, że w kwietniu ceny mogą oscylować już koło 5 złotych. A to jeszcze nie koniec! Jeśli opinie ekspertów się potwierdzą, to w przyszłym roku ceny będą wahały się koło 6 złotych za litr! Przecież to rozbój w biały dzień!

Pozytywy tylko dla LPG

diesel lpg

Jedyne pozytywne informacje są dla kierowców prowadzących samochody z LPG. Gaz aktualnie kosztuje około 2,30 zł za litr i nawet jeśli jego cena zdrożeje do 2,50 zł to nie będzie to dla was aż taki wydatek, jak dla posiadaczy benzyniaka i diesla. Eh, co za czasy nas spotkały…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News