Darmowe autostrady w Polsce nie dla każdego. Wielu kierowców mocno się rozczaruje

Darmowe autostrady w Polsce nie dla każdego. Wielu kierowców mocno się rozczaruje

wyprzedzanie ciężarówki tiry tir ciężarówka zakaz

Podaj dalej

W ostatnim czasie rozpoczęły się prace nad ustawą, która ma znieść opłaty za przejazd autostradami, które są zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kierowcy będą mogli na co dzień korzystać z darmowych autostrad. Kto nie będzie mógł z nich skorzystać? Jak to wszystko wygląda? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule, gdzie będą wszelkie szczegóły na ten temat.

Darmowe autostrady w Polsce dla każdego. Wielu kierowców może być rozczarowanych

autostrada nowe limity prędkości dla kierowcy TIR-a

Od 1 lipca 2023 roku nie będzie konieczne płacenie za przejazd na autostradzie A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica za przejazd pojazdem o masie całkowitej do 3,5 tony. Po wejściu zmian w życie opłaty będą jednak nadal pobierane przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej od pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów, które będą poruszały się wyżej wspomnianymi odcinkami autostrad, o czym przypominają MotoFakty.

„Zniesienie opłat za przejazd autostradami od pojazdów osobowych spowoduje przeniesienie części ruchu z dróg alternatywnych, wybieranych obecnie przez kierowców z uwagi na opłaty na autostradach. Zwiększy się zatem poziom bezpieczeństwa na drogach krajowych i samorządowych w okolicy autostrad. Zaoszczędzone zostaną dzięki temu też środki na ich utrzymanie, remonty i modernizację” – powiedział minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zniesiony zostanie pobór opłat na odcinkach autostrad płatnych

decyzja rzady darmowe autostrady dla polaków
fot. freepik

Przypomnijmy, że jak na razie ma zostać zniesiony pobór opłat na odcinkach autostrad płatnych, które są zarządzane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Później w planie jest przeprowadzenie kolejnych działań, które będą miały na celu zniesienie opłat także na pozostałych odcinkach, ku uciesze kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News