Czym się kierować przy zakupie odkurzacza samochodowego? Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół

Czym się kierować przy zakupie odkurzacza samochodowego? Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół

Odkurzacz Karcher

Podaj dalej

Odkurzacz samochodowy to przedmiot, który każdy z nas powinien posiadać. Oczywiście, są kierowcy, którzy tego rodzaju czynności wolą wykonywać w różnych serwisach, jednak specjalny odkurzacz przyda się na pewno podczas samodzielnych prac porządkowych. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu tego rodzaju?

Jak wybrać idealny odkurzacz samochodowy? To prostsze niż się wydaje!

Odkurzacz bateryjny Karcher HV 1/1 Bp
fot. Karcher

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są trzy rodzaje odkurzaczy samochodowych. My szczególnie polecamy wybór odkurzacza akumulatorowego. Jest on bardzo niewielki i dzięki swojej mobilności można go schować praktycznie wszędzie. Ponadto dostępny jest także odkurzacz zasilany z gniazda zapalniczki, który również cieszy się sporą popularnością na „rynku odkurzaczy”. Jest on najpowszechniejszym wyborem wielu kierowców. Siła ssania odkurzacza jest większa od modelu akumulatorowego. Jedynym minusem jest długi kabel, który często może nam przeszkadzać przy sprzątaniu.

Trzecim i ostatnim już rodzajem odkurzacza samochodowego jest odkurzacz codzienny, który możemy używać np. w garażu, jeśli mamy tam dostęp do prądu. Jego wadą jest duża wielkość oraz to, że do jego używania konieczne jest nam gniazdo z prądem. Odpowiedni dobór odkurzacza tak naprawdę zależy więc od naszych wymagań i możliwości.

Preferencje i parametry są decydujące przy wyborze odpowiedniego sprzętu do odkurzania

Dyson zaczynał od odkurzaczy

Preferencje plus parametry odkurzacza powinny być decydujące przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Warto przy wyborze szczególną uwagę zwrócić na moc urządzenia. Wielu kierowców błędnie sprawdza tylko moc ssania, a jednak najważniejszą składową jest ogólna wartość energii sprzętu. Dajcie znać w komentarzach jakie odkurzacze samochodowe wy używacie na co dzień. Jaki typ jest waszym ulubionym?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News