Czy po długim weekendzie będą obniżki cen na stacjach? Fani LPG i diesla nie będą zadowoleni!

Czy po długim weekendzie będą obniżki cen na stacjach? Fani LPG i diesla nie będą zadowoleni!

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że ceny paliwa po długim weekendzie nie wrócą do normy. Nadal będziemy musieli zmagać się z tzw. „drożyzną”. Fani LPG i diesla w szczególności nie będą zadowoleni..

Ceny paliw na razie nie wrócą do normy…

diesel paliwo stacja

W przyszłym tygodniu benzyna Pb98 może kosztować nawet 5,62 zł za litr, z kolei Pb95 będzie kosztować nawet 5,31 zł za litr. Diesel według prognoz analityków E-Petrol będzie kosztował w okolicach 5,25 zł. Fani LPG również nie odczują na własnej skórze żadnych zniżek, bowiem za litr paliwa będą musieli płacić koło 2,38 zł.

W rafineriach paliwa nieco zdrożały przed długim weekendem, co czytamy w piątkowej analizie ekspertów. „Ceny, jakie w rafineriach ustaliły się wczoraj, są nieco wyższe od poziomów z ubiegłej soboty – w tym okresie benzyna Pb95 podrożała o 15 zł/m sześc. – do poziomu średniego 4124,60 zł/m sześc. W przypadku olejów zmiana była nieco większa: średnia cena diesla to 4112,60 zł/m sześc. czyli o 33,2 zł więcej niż w weekend. W cennikach oleju opałowego zmiana w górę wynosiła blisko 35 zł, a średnia cena tego paliwa obecnie to 2737,40 zł/m sześć” – czytamy w analizie.

Stabilizacja trwa…

diesel tankowanie paliwo

Oprócz tego analitycy podkreślili, że ceny od końca marca są stabilne i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższych tygodniach coś w tym aspekcie miało się zmienić. Szkoda, bo liczyliśmy na lekkie obniżki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News