Czujesz drgania kierownicy po wymianie opon? Poznaj najczęstszą przyczynę takiego stanu rzeczy

Czujesz drgania kierownicy po wymianie opon? Poznaj najczęstszą przyczynę takiego stanu rzeczy

Kobieta za kierownicą

Podaj dalej

Kierowco, wymieniłeś w ostatnim czasie swoje opony samochodowe i odczuwasz drgania na kierownicy? Uważaj, bo może być to poważny problem, którego za żadne skarby nie powinieneś zbagatelizować. Dzięki nam poznasz najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy i dowiesz się, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Czujesz drgania kierownicy po wymianie opon? Sprawdź to bezzwłocznie, to może być poważny problem!

Kierownica Audi
pixabay.com

Drgania na kierownicy podczas jazdy najczęściej występują z powodu nierównomiernego rozłożenia masy koła. W takich sytuacjach sprawa jest prosta – należy czym prędzej ponownie odpowiednio umiejscowić opony. Czasami jednak drgania występują na przykład z powodu nierównomiernej sztywności promieniowej opony. Odpowiednie wyważenie kół czy ich wymianie to podstawa – pamiętajcie o tym. Niby to banalne, ale jednak zdarza się niektórym to zbagatelizować.

Nie zawsze powodem drgań kierownicy muszą być koła. Dlatego też w takich sytuacjach ważna jest odpowiednia diagnostyka i zbadanie problemu. Czasami drgania mogą pojawić się z powodu zużytych amortyzatorów czy luzu drążków kierowniczych. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z zaprzyjaźnionym mechanikiem i sprawdzić źródło tego problemu. Czasami bowiem wystarczy samo odkręcenie kół i przykręcenie ich ponownie. Nie zawsze jednak wszystko jest takie proste.

Postaw na sprawdzonego wulkanizatora. Ale miej też na uwadze, że czasami geneza tego problemu może leżeć gdzie indziej

Kierownica Porsche
Fot. pixabay.com

Czasami konieczne jest wyważenie wszystkich kół od nowa lub wymienienie felgi tudzież całej opony. Grunt to nie panikować i dokładnie zająć się problemem. Drganie kierownicy zazwyczaj nie oznacza bowiem nic przyjemnego i trzeba się tym po prostu zająć. Aby nieco zminimalizować ryzyko wystąpienia tego typu zjawiska postaw na sprawdzonego wulkanizatora, u którego masz pewność, że montaż opon przebiegnie w sposób prawidłowy. Pamiętaj – na tego typu rzeczach nie warto oszczędzać.

Komuś z was zdarzył się w przeszłości tego typu problem? Dajcie nam znać o swoich historiach w komentarzach – dzięki temu niedoinformowani kierowcy będą mogli lepiej ocenić swój konkretny przypadek w takich sytuacjach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News