Czeka Cię wymiana oleju? Zobacz jak w prosty sposób zrobisz to sam! Niesamowity patent

Czeka Cię wymiana oleju? Zobacz jak w prosty sposób zrobisz to sam! Niesamowity patent

wymiana oleju podatek

Podaj dalej

Kierowco czeka Cię wymiana oleju w Twoim samochodzie? Pamiętaj – nie musisz wcale jechać w tym celu do mechanika, a możesz sam zająć się tym problemem. Z pewnością frajda będzie dużo większa, a oprócz tego zostawisz sporo pieniędzy w swoim portfelu. No dobra, więc jak się do tego skutecznie zabrać?

O czym trzeba pamiętać przy wymianie oleju?

Jak wiemy olej należy wymieniać w zależności od eksploatacji samochodu. Zawsze jednak warto robić to co 10-15 tys. kilometrów. W przypadku zaniechania wymiany oleju narażamy się na przyspieszone zużycie naszego silnika czy też poważnie i drogie w naprawie uszkodzenia takie jak zatarcie panewek. Co jest potrzebne, aby wymienić samemu olej silnikowy w naszym samochodzie?

Musimy mieć odpowiednie do tego miejsce – wystarczy kanał w garażu z dobrym oświetleniem. Oprócz tego musimy mieć dobry dostęp do miski olejowej. Warto również przygotować specjalny klucz do filtra oleju i pusty pojemnik na stary olej. Później wystarczy nam jeszcze nałożyć nową uszczelkę pod korek oleju oraz użyć płukanki do silnika, która usunie z silnika wszelkie osady.

Pamiętajcie o tym koniecznie!

niski poziom oleju

Pamiętajcie, by przy wyborze nowego oleju silnikowego zwrócić uwagę na jego odpowiednie parametry, które podane są przez producenta samochodu w instrukcji. Musimy tego bezwzględnie przestrzegać. Pamiętajcie także, aby zużyty olej oddać do zaprzyjaźnionego warsztatu. Jest on materiałem łatwo palnym i wymaga specjalistycznej utylizacji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News