Coraz mniej osób zdaje na prawo jazdy. Dlaczego tak się dzieje?

Coraz mniej osób zdaje na prawo jazdy. Dlaczego tak się dzieje?

Podaj dalej

Pandemia koronawirusa miała spory wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Epidemia odbiła się również na WORD-ach, w których w ubiegłym roku ponad 20 procent mniej kierowców niż zazwyczaj zdołało ukończyć kurs prawa jazdy. Jak temu zaradzić?

Tak słabo jeszcze nie było

Egzamin na prawo jazdy

Według danych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) w 2020 roku kurs na prawo jazdy ukończyło zaledwie 361 689 kierowców. Jest to o wiele mniej od roku 2019, kiedy to wymarzone uprawnienia zdobyło aż 459 511 kierowców. Spadek w porównaniu do 2019 roku wynosi zatem 21,28 %.

Znacznie mniejsza zdawalność to skutek pandemii koronawirusa. Kandydaci na kierowców mieli problemy z szybkim uzyskiwaniem terminów egzaminów, przez co w kwietniu jedynie 1320 kierowców zdało egzamin na prawo jazdy. Dla porównania, w roku 2019 w tym samym miesiącu takich osób było 38 822.

 Nowy rok nie przyniesie żadnych zmian?

Zdaniem serwisu Info-Car tendencje spadkowe, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów mogą nadal się utrzymywać. Większość ośrodków aktualnie nie funkcjonuje z powodu narodowej kwarantanny, dlatego też brakuje chętnych do zgłaszania się na kursy. Sporo osób martwi się o swoje zdrowie i ma problemy finansowe, które uniemożliwiają zapisywanie się na kursy i egzaminy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News