Ciekawi was, ile mandatów wystawiono w 2021 roku? Te liczby to jakiś kosmos!

Ciekawi was, ile mandatów wystawiono w 2021 roku? Te liczby to jakiś kosmos!

mandat karny policja

Podaj dalej

Zastanawialiście się, jak wygląda statystyka mandatów w naszym kraju, jeśli chodzi o rok ubiegły? W ostatnim czasie do informacji publicznej zostały podane takie dane, z których możemy jednoznacznie się dowiedzieć, że w ubiegłym roku kontroli drogowej poddany został praktycznie co czwarty kierowca w Polsce, a co druga kontrola kończyła się mandatem dla kierującego. Zapoznajcie się dokładnie ze szczegółowymi danymi w tej sprawie.

Coraz mniej wypadków w Polsce i ofiar śmiertelnych. Oby tak dalej!

wystawienie mandatów

W ubiegłym roku funkcjonariusze policji musieli interweniować 22 816 podczas wypadków drogowych, co jest liczbą niższą o 724 wypadki w porównaniu do 2020 roku. Warto też podkreślić, że o 10 procent spadła również liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W dalszym ciągu jednak duży odsetek ofiar śmiertelnych w naszym kraju stanowią osoby piesze, które najczęściej giną podczas wypadków. Z informacji przedstawionych przez Interię wynika, że w ubiegłym roku funkcjonariusze policji przeprowadzili ponad 5,5 miliona czynności kontrolnych w ruchu drogowych.

Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju kontroli pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy kierowców samochodów osobowych. Kontroli poddany został przez miniony rok praktycznie co dziewiąty pojazd poruszający się po drodze w naszym kraju. Jest to całkiem niezły wynik policji, a wydaje się, że ten rok może być pod tym względem jeszcze lepszy, jeśli spojrzymy na wprowadzone od początku roku nowe przepisy. Podczas 5,5 mln czynności kontrolnych, policja wystawiła 2 882 343 mandatów karnych kredytowanych, co jest sporą liczbą.

Mandaty w Polsce to codzienność. Niestety, ale tak jest…

kierowcy zapłacą mandat

Co druga z kontroli kończyła się zatem mandatem dla pieszego lub kierowcy. Największe niebezpieczeństwo na drogach w minionym roku, według statystyk, stanowili kierowcy ciężarówek, u których mandat przypadał na 1,73 kontroli. Najmniej mandatów z kolei otrzymali motocykliści, gdzie jeden mandat przypadał na cztery kontrole. Trzeba przyznać, że dane te są lekko zaskakujące, ale też pozytywne, ponieważ liczba wypadków, jak i ofiar śmiertelnych cały czas spada. I oby tak dalej!

źródło: Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News