Chcesz kupić używany samochód? Tak wysokich cen dawno nie było! "Nie pamiętam takiego wzrostu"

Chcesz kupić używany samochód? Tak wysokich cen dawno nie było! "Nie pamiętam takiego wzrostu"

kupno uzywanego samochodu diesel

Podaj dalej

W ostatnich latach używany samochód jest często na tapecie wśród wielu kierowców, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Nie ma oczywiście w tym nic złego, choć jak wiemy, przy zakupie takiego pojazdu, trzeba zachować ogromną ostrożność, aby nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom. Mimo tego aktualnie jednak nie jest zbyt dobry czas na zakup używanego samochodu. Aktualne ceny „używek” są bardzo wysokie, a eksperci nie przypominają sobie, kiedy w ostatnim czasie ceny były aż tak wywindowane.

Używany samochód to nie taka tania sprawa. Ceny idą mocno do góry!

Komis samochodowy

Jeden z operatorów sieci centrów samochodowych AAA AUTO postanowił przeanalizować aktualne ceny używanych samochodów. Pod uwagę wzięto jednak tylko i wyłącznie maksymalnie pięcioletnie auta, wyprodukowane w 2016 roku. Z raportu jasno wynika, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ceny poszybowały mocno do góry. Potwierdza to również dyrektor operacyjny całego centrum, Petr Vanecek, cytowany przez Interię.

– Jeśli spojrzymy na TOP 5 modeli oferowanych na rynku w Czechach, trzeci najlepiej sprzedający się Volkswagen Passat odnotował najwyższy wzrost cen w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, gdzie mediana ceny pięcioletniego auta wzrosła o 4 688 zł (+8,3 proc.). Nie pamiętamy tak szybkiego wzrostu cen – przyznał Vanecek.

– Klienci, którzy obecnie myślą o zmianie auta, zapłacą teraz dużo więcej za zakup nowszego samochodu. Ceny prawdopodobnie będą systematycznie rosnąć w nadchodzących miesiącach – dodał dyrektor firmy.

Używane samochody zyskują na wartości. Kiedy to się zmieni?

Jak widać zatem wszystkie używane samochody zyskują ostatnio na wartości. Volkswagen Golf, który na początku roku kosztował około 47,5 tys, teraz kosztuje niespełna 51 tysięcy złotych, co jest wzrostem o prawie 7 procent. Podobnie sprawa ma się z Oplem Astra, który podrożał o 6,5 procenta. Według ekspertów niższych cen można spodziewać się dopiero w okolicach grudnia…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News