Chcesz kupić używane auto? Zobacz, jak rozpoznać przekręcony licznik przebiegu!

Podczas kupowania używanego samochodu musimy zachować należytą czujność. Wielu sprzedawców czeka tylko na nasz moment nieuwagi, by wcisnąć nam kupę złomu. Główny problem zazwyczaj dotyczy liczniku przebiegu, który często jest przekręcany w starych samochodach.

Licznik kilometrów w BMW
Podaj dalej

Jak sprawdzić czy licznik nie jest cofnięty?

diesel przebieg licznik

Jak sprawdzić jednak autentyczny przebieg samochodu? Musisz dowiedzieć się na początek w jaki sposób został on zmieniony. Oszuści w dzisiejszych czasach cofają go elektronicznie, co powoduje, że łatwo takie działania wykryć. Jak najprościej to zrobić? Otóż najłatwiej jest podpiąć pod gniazdo EOBD urządzenie, które da nam dostęp do komputera pokładowego. Warto to zrobić, bo choć będziesz musiał specjaliście zapłacić za to nawet kilka stówek, to jednak będziesz wiedział, że nie kupujesz kota w worku.

Wielu nieuczciwych sprzedawców bardzo często cofa licznik w starych samochodach, aby tym samym zwiększyć jego wartość. Oprócz wyżej wspomnianego sposobu, postaw też na wnikliwą obserwację. Sprawdź, czy plastiki przy zegarach nie są zmienione i czy nie ma na nich śladów po śrubokręcie. Jeśli coś tylko wywoła twoją niepewność, natychmiast skonsultuj to z fachowcami. Nie chcesz chyba kupić auta od oszusta?

Sprawdź numer VIN

vin diesel zakup

Kolejnym sposobem jest zerknięcie na deskę rozdzielcą i okolicę pedałów. Jeśli jakieś auto ma wpisane tylko 100 tysięcy km przebiegu, a jest całe odrapane i pościerane, to chyba wiadomo, że coś z nim jest nie tak. Oczywiście przydatnym sposobem jest także weryfikacja numeru VIN, który pokaże ci oficjalną historię pojazdu. Pamiętaj o wszystkich naszych poradach, aby nie dać się oszukać i nie wywalić pieniędzy w błoto.

Przeczytaj również