Chcesz kupić auto przez internet? Oszuści mają nowy sposób, by skutecznie cię okraść!

Chcesz kupić auto przez internet? Oszuści mają nowy sposób, by skutecznie cię okraść!

Chcesz kupić auto przez internet? Oszuści mają nowy sposób, by skutecznie cię okraść!

Podaj dalej

Wielu kierowców kupując samochody przez internet w dalszym ciągu pada ofiarą oszustów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jednak osoby nieuczciwe zawsze będą nieodłączną częścią społeczeństwa, jednak w łatwy sposób można zaradzić pewnym oszustwom, będąc np. ostrożnym. 38-latek z powiatu ciechanowskiego niestety taki nie był, przez co stracił 2 tysiące złotych, a teraz jego sprawą zajmują się funkcjonariusze policji.

Chcesz kupić auto przez internet? Musisz pamiętać o tym, by nie zostać oszukanym przez złodziei!

egzamin prawo jazdy wykłady nauki plac manewrowy płyta poślizgowa
Freepik

Młodszy aspirant Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie poinformowała, że 38-latek zgłosił się na komisariat informując, że został oszukany podczas kupna samochodu w internecie. 25 lutego zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży auta w atrakcyjnej cenie, zapłacił zaliczkę, a później stracił kontakt z osobą sprzedającą. Częsty scenariusz, prawda?

„Sprzedający zapewniał, że zainteresowanie samochodem jest duże i dlatego potrzebuje zaliczki, aby zarezerwować pojazd. 38-latek z powiatu ciechanowskiego postanowił zaryzykować i na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto wpłacił zaliczkę – 2 tys. zł. Po dokonaniu przelewu kontakt ze sprzedającym się urwał. Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał ani auta, ani zwrotu zaliczki” – przekazała mł. asp. Zarembska, cytowana przez serwis MotoFakty.

Złodzieje nie mają litości dla naiwnych kierowców…

alkohol kierowcy kierowca pod wpływem zmiana przepisów limit
fot. pixabay

Policja ostrzega tym samym kierowców, by nie łapali się na atrakcyjne ceny samochodów i zachowali wzmożoną czujność. Pamiętajcie, by przy zakupie auta dążyć do kontaktu osobistego z osobą sprzedającą i nie zapominajcie o sprawdzeniu dokumentów pojazdu i numeru VIN. Dzięki temu zminimalizujecie ryzyko oszustwa, a jak wiadomo, takich ofert jest naprawdę mnóstwo i łatwo jest się naciąć.

„W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy z góry. Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność” – podkreśla policja. I my w tym się z nimi zgadzamy – bądźcie czujni, by nie paść ofiarą oszustów!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News