Ceny samochodów używanych cały czas idą do góry. Te liczby to jakiś kosmos!

Ceny samochodów używanych cały czas idą do góry. Te liczby to jakiś kosmos!

samochody używane sprzedaż (2)

Podaj dalej

Wczoraj informowaliśmy was, że ceny za nowe samochody poszły znacząco do góry. Nie inaczej stało się z autami używanymi, które także z miesiąca na miesiąc są coraz droższe. Z danych przedstawionych przez analityków AAA Auto wynika, że aktualny koszt auta używanego wynosi około 19 tysięcy złotych, co jest kwotą o 2 tys. zł wyższą od tej z 2021 roku.

Ceny samochodów używanych cały czas idą do góry. Niedługo nikogo nie będzie stać na zakup auta

samochody używane sprzedaż
fot. pixabay

Jeśli chodzi o samochody rodzinne najbardziej podrożała Skoda Octavia. Cena używana tego samochodu skoczyła średnio przez rok o ponad 2 tysiące złotych. Teraz auto nieco ponad 10-letnie z przebiegiem wynoszącym 200 tysięcy kilometrów można kupić za cenę około 25 tysięcy złotych. Najmniej wzrosła mediana ceny Volkswagena Passata, która wynosiła 14,9 tys. zł w marcu 2021 roku, a teraz wynosi 15 750 zł.

– Dobry samochód rodzinny z drugiej ręki powinien być praktyczny, ekonomiczny w użytkowaniu i bezpieczny. Najbardziej interesującą kwestią jest jednak różnorodność oferty, z której można wybierać auta rodzinne, od hatchbacków, przez kombi, aż po modne SUV-y i auta typu MPV. Auto rodzinne to tak naprawdę każdy dobrze wykonany samochód, który spełnia potrzeby danej rodziny. Zatem niezależnie od tego czy liczy się dla niej duża przestrzeń bagażowa, małe zużycie paliwa, niska cena, czy inne cechy, taki też będzie idealny samochód rodzinny – tłumaczy dyrektor generalna AURES Holdings – Karolina Topolova, cytowana przez serwis Moto Fakty.

Liczba oferowanych samochodów używanych idzie do góry. Szkoda tylko, że ich ceny również wzrastają

zakaz sprzedaży samochód samochody używane
fot. pixabay

Warto podkreślić, że z roku na rok oferta samochodów używanych na rynku sprzedażowym cały czas idzie do góry. Niestety, ich ceny także wzrastają, co nie zachęca kierowców do kupna „używek”. Ale jeśli spojrzymy na sprawę w ten sposób, że ceny nowych aut także są bardzo wysokie, to szybko możemy dojść do wniosku, że wkrótce ten trend może się całkowicie zmienić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News