Ceny paliw nie rozpieszczają kierowców. Poznaj tą aplikację, która pokaże Ci, gdzie zatankujesz najtaniej!

Ceny paliw nie rozpieszczają kierowców. Poznaj tą aplikację, która pokaże Ci, gdzie zatankujesz najtaniej!

paliwo-stacja-benzynowa-blad-8000zl

Podaj dalej

Ceny paliwa od dłuższego czasu cały czas rosną i nie ma sensu o tym po raz kolejny powtarzać. Warto jednak jakoś sobie radzić z tak wysokimi cenami benzyny, diesla i LPG. Z pomocą przychodzą nam specjalne aplikacje, które pomogą nam na bieżąco szukać stacji, gdzie będziecie mogli zatankować najtańsze paliwo. Jak to wszystko działa i gdzie można monitorować ceny paliwa? Już tłumaczymy!

Ceny paliwa nie rozpieszczają kierowców. Na szczęście istnieją jeszcze aplikacje, gdzie sprawdzicie ceny benzyny, diesla i LPG

paliwo pusty bak
freepic

Bieżące ceny paliw na stacjach benzynowych można sprawdzać za pomocą kilku aplikacji. Wiedzą o tym doskonale między innymi posiadacze aplikacji Yanosik, gdzie od dwóch lat na stacjach, które są umieszczone na mapie na nawigacji można sprawdzać ceny paliwa oraz porównywać je z innymi stacjami. Kalkulatorem kosztów paliwa jest także chociażby aplikacja Fuelio, gdzie możecie zapisać swój samochód oraz swoje średnie spalanie i pojemność baku. Po zrobieniu tych czynności, aplikacja bez trudu będzie mogła wam pomóc.

W Fuelio dostępne są ceny paliw na całym świecie wraz z rodzajami paliwa oferowanymi na danej stacji benzynowej. Kierowca może w niej zapisywać wszystkie swoje tankowania oraz porównywać je z cenami. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, które pomoże wam zobaczyć koszty, jakie wydajecie na paliwo zarówno w ciągu tygodnia, jak i przez cały miesiąc.

Lepiej oszczędzać – po co macie przepłacać za i tak drogą benzynę?

Kierowcy odkryli sposób na tanie paliwo
fot. blackday – stock.adobe.com

Wszystkie aplikacje są dostępne zarówno na smartfony z systemem Android jak i iOS. Dzięki nim będziecie w stanie wcześniej wiedzieć, jakie ceny na was czekają na poszczególnych stacjach benzynowych. W dobie kryzysu i pandemii wydaje się być to całkiem ciekawą i rozsądną opcją, która pozwoli nieco zaoszczędzić na kosztach tankowania diesla, benzyny czy LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News