Ceny benzyny i Diesla wzrosną do rekordowych stawek! Znamy dokładne prognozy

Ceny benzyny i Diesla wzrosną do rekordowych stawek! Znamy dokładne prognozy

Podaj dalej

Ceny benzyny i Diesla na stacjach benzynowych od początku roku cały czas rosną. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach tendencja ta miała się zmienić.

Ropa pomału traci na wartości

diesel benzyna w górę

Jedyną nadzieją jest fakt, że ropa naftowa w ostatnich dniach zaczęła tracić na wartości. Dlatego też możemy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach ceny na stacjach nieco zmaleją. Podwyżki na stacjach są nieco mniejsze niż tydzień temu, choć i tak aktualnie cena benzyny wynosi 4,63 zł, natomiast za Diesla musimy zapłacić 4,59 zł/l. Autogaz jak na razie z ceną 2,16zł/l jest najdroższy, jeśli chodzi o 2021 rok.

Przez stale rosnące ceny i spadające marże kierowcy nie mają szans jak na razie na obniżki cen na stacjach. Wydaje się zatem, że w ostatnich dniach stycznia możemy spodziewać się cen wynoszących nawet 4,72zł za litr dla benzyny i 4,70zł dla Diesla. Cena gazu może wzrosnąć natomiast nawet do 2,21zł za litr.

Co dalej z cenami?

diesel

Natężenie ruchu na drogach mimo pandemii koronawirusa cały czas wydaje się być w normie. Popyt na paliwo jest duży, dlatego też możemy spodziewać się częstych wahań, jeśli chodzi o ceny. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądała w najbliższych miesiącach. O wszystkim będziemy was na bieżąco informowali.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News