Autostrada A4 przejdzie poważny remont! Ogromne utrudnienia dla kierowców. Znamy datę!

Autostrada A4 przejdzie poważny remont! Ogromne utrudnienia dla kierowców. Znamy datę!

a4 autostrada

Podaj dalej

Autostrada A4 przejdzie w nadchodzącym czasie gruntowny remont. Dotyczy on szczególnie kierowców, którzy na co dzień pokonują trasę między Gliwicami i Wrocławiem. Można się tam spodziewać dużych utrudnień – podpisana już została bowiem umowa na gruntowny remont niemal 20 kilometrowego odcinka, który znajduje się od Góry św. Anny aż do granicy woj. opolskiego ze śląskim. Zobaczcie, na co będziecie musieli szczególnie uważać.

Autostrada A4 przejdzie poważny remont – duże utrudnienia dla kierowców!

błędy kierowcy autostrada a4

Szkoda, że decyzja o podjęciu remontu została podjęta akurat w okresie wakacyjnym. Jest to o tyle kontrowersyjne, że to właśnie wtedy najwięcej osób decyduje się na przejazd autostradą A4 w kierunku Wrocławia. Korki na tym odcinku podczas remontu są praktycznie pewne. Chociaż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina i zapowiada, że kierowcy będą mieli dwa pasy do dyspozycji w każdym kierunku. Będą one jednak o wiele węższe, niż w przypadku normalnej eksploatacji. Warto zatem nastawić się na pewnego rodzaju utrudnienia.

Agata Andruszewska, która na co dzień jest rzecznikiem GDDKiA w Opolu podkreśla, że dwóch pasów nie będzie jedynie na mostach i wiaduktach, ze względu na ich szerokość. Podczas pozostałej części remontowanej autostrady, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu. Jak na razie nie jest znana dokładna data rozpoczęcia prac. Póki co wszystko jest w fazie projektu. Aktualnie wykonawca, który podpisał już umowę na przeprowadzenie remontu, jest na etapie poszczególnych prac.

Początek prac już w sierpniu – lepiej nastawcie się na duże utrudnienia

autostrada a4

Póki co nadal jest więcej niewiadomych, jednak wiemy już, że prace mają rozpocząć się w sierpniu. Choć tak jak napisaliśmy powyżej – dokładny, co do dnia termin nie jest jeszcze znany. Wartość inwestycji to 56,5 miliona złotych, a wykonawcą będzie konsorcjum firm ADAC-LEWAR i DROG-BUD. Remont potrwa aż dwa lata, zatem trzeba nastawić się na spore utrudnienia. No cóż, jeśli tylko dzięki temu drogi będą lepsze, to trzeba po prostu zacisnąć zęby i jakoś przetrwać ten czas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News