Apple chce zdetronizować Google Maps! Dzięki tej funkcji mają szansę pokonać giganta!

Apple chce zdetronizować Google Maps! Dzięki tej funkcji mają szansę pokonać giganta!

Apple Car Play

Podaj dalej

Apple w dalszym ciągu nie przestaje rozwijać swoich map. Firma tym samym chce za wszelką cenę dorównać Google Maps i powalczyć z tym gigantem, jeśli chodzi o nawigacje, w kwestii popularności. W najbliższych tygodniach firma ma zamiar robić i zbierać potrzebne zdjęcia, które pozwolą na wprowadzenie funkcji „Rozejrzyj się” w Polsce.

Apple nie przestaje się rozwijać

Apple CarKey smartfon

Apple będzie zbierało potrzebne informacje do rozwoju tej funkcji także w Czechach. W tamtym kraju już od kilku dni poruszają się specjalnie wyposażone przez Apple samochody, które rejestrują potrzebny obraz. Prace trwają także w Hongkongu, gdzie firma także chce postawić na większy rozwój.

W okresie od maja do sierpnia rejestracją obrazów przez specjalnie wyposażone samochody zostały objęte wszystkie powiaty w Polsce. Prace dopiero się rozpoczęły, jednak jedno jest pewne – plany są bardzo ambitne. Ich efekty i dostępność funkcji Rozejrzyj się w mapach Apple w Polsce można spodziewać się na początku przyszłego roku.

Plany firmy są potężne!

Trzeba przyznać, że plany już teraz robią jednak wrażenie. Wyżej wspomniana funkcja dostępna jest już w Stanach Zjednoczonych i Japonii, gdzie tamtejsi obywatele bardzo sobie ją chwalą!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News