Sirotkin walczy o fotel w Ferrari

Sirotkin walczy o fotel w Ferrari

Sirotkin walczy o fotel w Ferrari

Podaj dalej

Wedle doniesień aktualnie dwóch kierowców walczy o posadę w zespole Ferrari zwalnianą przez Daniiła Kwiata. Siergiej Sirotkin i Pascal Wehrlein są kandydatami do objęcia funkcji rozwojowego kierowcy Scuderii. Wcześniej, tę posadę oferowano Robertowi Kubicy. Polak ostatecznie zdecydował się jednak być pierwszym kierowcą w Williamsie.

Kwiat w minionym sezonie pełnił rolę kierowcy rozwojowego włoskiej stajni głównie skupiając się na pracy w symulatorze zespołu. Siergiej Sirotkin w wywiadzie dla rosyjskiego Championat przyznał, że jest zainteresowany objęciem stanowiska po swoim rodaku.

Siergiej Sirotkin: przyszłym tygodniu rozwiążemy tę kwestię, zwłaszcza jeżeli naszym celem ma być powrót do Formuły 1 w 2020 roku. To potencjalnie bardzo dobre miejsce, gdyż automatycznie wiążesz się z trzema zespołami- Haassem, Sauberem i Ferrari. To świetna opcja.

Opcja kierowcy testowego Ferrari była również rozważana przez Roberta Kubicę, ale miało to miejsce zanim oficjalnie został potwierdzony przez Williamsa na sezon 2019. Innym kandydatem do fotela rezerwowego w Ferrari jest były już uczestnik programu rozwojowego Mercedesa, Pascal Wehrlein. „Tak, być może on zostanie naszym kierowcą w symulatorze” zdradza na łamach szwajcarskiego Blicka jego rodak i kolega, Sebastian Vettel.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News