Silk Way Rally: Szustkowski i Kazberuk na podium w debiucie w UTV

Silk Way Rally: Szustkowski i Kazberuk na podium w debiucie w UTV

17 interakcji
Silk Way Rally: Szustkowski i Kazberuk na podium w debiucie w UTV

Podaj dalej

Jedyna polska załoga na trasie Rajdu Jedwabnego Szlaku, Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk zajęła trzecie miejsce w kategorii UTV. Dla Polaków był to debiut w samochodzie typu Side by Side, którym był Polaris RZR 900.

Po dwóch edycjach z udziałem Chin, ChRL nie była współorganizatorem Silk Way Rally. Podobnie jak w 2013 r. 7-dniowa rywalizacja odbyła się na trasie z Astrachania do Moskwy (wtedy w odwrotnym kierunku). Podium na Placu Czerwonym w Moskwie Polacy dzielili z rosyjskimi załogami Can-Am Mavericków X3 – Siergiejem Kariakinem i Antonem Własiukiem oraz Mariją Opariną i Taisiją Sztanewą. Dla Szustkowskiego i Kazberuka był to etap przygotowań do peruwiańskiego Rajdu Dakar.

Robert Szustkowski: Ostatni odcinek specjalny nie przyniósł istotnych zmian w klasyfikacji i jest to bardzo dobra dla nas wiadomość, bo osiągnęliśmy metę trudnego rajdu na podium! Wykonaliśmy plan z nawiązką, bo w swoim debiucie w zupełnie nowym pojeździe chcieliśmy tylko znaleźć się na mecie, a tymczasem cieszymy się z pięknych medali, które otrzymaliśmy jako nagrody. Po tygodniu w raczej mało wygodnym pojeździe jestem cały obolały, Jarek zresztą też, chociaż się nie przyznaje, ale to nie ma znaczenia. Cieszymy się ogromnie i myślimy już o kolejnych startach i kolejnych przygodach.

Jarosław Kazberuk: Nasz zespół R-Six Team osiągnął kolejny znakomity wynik w tym sezonie. Po styczniowym zwycięstwie w Africa Eco Race zaliczyliśmy dwa udane starty w regatach żeglarskich, a teraz jesteśmy na podium w Moskwie. Można powiedzieć, że R-Six Team rządzi! Przegraliśmy tylko z dwoma znakomitymi rywalami, a pokonaliśmy ubiegłorocznego zwycięzcę tej imprezy, a także drugą załogę w klasyfikacji Dakaru. Mamy zatem powody do wielkiej satysfakcji!

Niemicki X-raid Team wysłał do Rosji Yazeeda al-Rajhiego i Timo Gottschalka. Załoga Mini John Cooper Works Rally o ponad godzinę wyprzedziła Nassera Al-Attiyaha i Mathieu Baumela (Toyoyta Hilux). Samochodowe podium skompletowali Mathieu Serradori i Fabien Lurquin w MCM Original.

Fabryczny zespół Kamaza obsadził nie tylko całe podium ciężarówek, ale i pierwszą piątkę. Na najwyższym stopniu podium stanęli Andriej Karginow, Andriej Mokiejew i Igor Leonow, którzy zaprezentowali nowy model 43509. Dla Kamaza to siódme zwycięstwo w Silk Way Rally z ośmiu rozegranych edycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News