Seria wyścigowa Jaguar I-Pace eTrophy przyspieszyła rozwój innowacyjnej ładowarki ABB

Seria wyścigowa Jaguar I-Pace eTrophy przyspieszyła rozwój innowacyjnej ładowarki ABB

Seria wyścigowa Jaguar I-Pace eTrophy przyspieszyła rozwój innowacyjnej ładowarki ABB

Podaj dalej

Tytularny sponsor mistrzostw Formuły E, firma ABB nawiązała współpracę także z serią towarzyszącą 10 wyścigom bolidów jednomiejscowych – Jaguar I-Pace eTrophy.

ABB będzie oficjalnym partnerem ds. ładowania. Na potrzeby wyścigów elektrycznych SUV-ów, oddział grupy w Indiach zaprojektował nie tylko szybką, ale i mobilną ładowarkę dla wyczynowych pojazdów EV.

Inżynierowie zdołali zmniejszyć gabaryty o 32% (z wys. 2,2 m do 1,5 m). Dodano koła transportowe, dzięki czemu organizatorzy serii wyścigowej mogą transportować ładowarki m.in w samolotach cargo na tory zlokalizowane na całym świecie. Wbudowano także rampę załadunkową i otwory do przenoszenia urządzeń za pomocą wózków widłowych.

Frank Muehlon, dyrektor zarządzający ds. infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych: Zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań dokładnie dopasowanych do potrzeb naszych klientów jest dokładnie tym, co wyróżnia ABB. Partnerstwo z serią Jaguar i-Pace eTrophy to kolejny przykład zdolności ABB do sprostania wielkim wyzwaniom w zakresie innowacyjnej inżynierii.

ABB Terra to obecnie najpopularniejsze stacje ładowania prądem stałym w Europie i Stanach Zjednoczonych. Potrafią zwiększyć zasięg auta elektrycznego o 200 kilometrów w 8 minut. Między innymi za ten wynalazek niedawno magazyn Fortune umieścił ABB na 8. miejscu prestiżowego rankingu „Change the World” (firm, które zmieniają świat) za wysiłki na rzecz upowszechniania ekologicznego transportu elektrycznego.

Kalendarz Jaguar I-Pace eTrophy 2018/2019

Data Gospodarz
15 grudnia 2018 Rijad
16 lutego 2019 Meksyk
10 marca 2019 Hong Kong
23 marca 2019 Sanya
13 kwietnia 2019 Rzym
27 kwietnia 2019 Paryż
11 maja 2019 Monako
25 maja 2019 Berlin
13-14 lipca 2019 Nowy Jork (podwójna runda)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News