Seres 3, czyli wschodząca gwiazda na rynku samochodów elektrycznych

Seres 3, czyli wschodząca gwiazda na rynku samochodów elektrycznych

Seres 3, czyli wschodząca gwiazda na rynku samochodów elektrycznych

Podaj dalej

Firma Seres należy do grupy Dongfeng Sokon Automobile, znanej również wśród konkurencji pod skrótem DFSK. Ma ona do swojej dyspozycji aż trzy bazy produkcyjne znajdujące się w Indonezji, Chinach oraz USA, a w tym 500 000 jednostek produkcyjnych. Zamysł na technologię tego samochodu narodził się w USA i ma swój początek u samego współzałożyciela Tesli, który po odejściu z firmy zdecydował się na zbudowanie nowej marki.

Nietuzinkowe podejście do akumulatorów

Model Seres 3 korzysta z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych, które na rynku słyną jako najnowsze i najbezpieczniejsze. Co więcej,  gwarantujące najwyższą wydajność, pojemność i długie działanie baterii bez zbędnego efektu pamięci. 

Podczas jazdy dostępne są 3 tryby jazdy – Normal, Sport i Eco, który wykorzystuje maksymalną moc odzyskiwania energii. Nowy model  Seres 3 posiada akumulator o łącznej pojemności 53 kWh oraz silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość osiągalna przez ten samochód wynosi 155 km/h, zaś jego zasięg wynosi 329 km. Jego kluczową funkcją zdecydowanie jest szybkie ładowanie, która osiąga maksymalnie 60 kW, mogąc tym samym w 30 minut naładować od 20 do 80% baterii.  

Seres 3 nie został zaprojektowany z myślą o długodystansowych jazdach, a tym bardziej jako samochód wyścigowy, lecz jako miejski crossover, który idealnie sprawdza się do jazdy po mieście, przyjemnego pokonywania niedługich dystansów, a także do wycieczek poza miasto.

Ten niesamowity elektryk występuje tylko jako jedna wersja silnika oraz asortymentu Luxury. Dodatkowo możemy wybrać wyłącznie kolory metaliczne: czarny, biały, czerwony i niebieski. 

Gdzie szukać Seres 3?

Sieć dilerska:

  • AutoKrak – małopolskie
  • AutoCentrumLis – wielkopolskie
  • Auto E-Net – zachodniopomorskie
  • Kingsman Finance – mazowieckie – finansowanie/abonament
  • DS Germaz – dolnośląskie
  • MMcars – mazowieckie, śląskie
  • Satall –  łódzkie  
  • Grupa Plichta – pomorskie, kujawsko-pomorskie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News