Sensacyjny powrót do F1 może stać się faktem

Sensacyjny powrót do F1 może stać się faktem

28 interakcji
Sensacyjny powrót do F1 może stać się faktem

Podaj dalej

Być może lada w przyszłym sezonie będziemy świadkami sensacyjnego powrotu do Formuły 1. Toro Rosso desperacko poszukuje kierowców na sezon 2019. W grę wchodzi zatrudnienie ich byłego zawodnika, Daniłła Kwiata.

Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jednak możliwe. Daniił Kwiat, który przed końcem sezonu 2017 został zwolniony z Toro Rosso oraz programu Red Bulla, znów może jeździć dla stajni z Faenzy.

Obecnie Rosjanin pracuje dla Ferrari, gdzie rozwija bolid w symulatorze. Jednak podczas ostatniego weekendu w Belgii, doszło do spotkania Maurizio Arrivabene, Helmuta Marko oraz Christiana Hornera. Tematem rozmów była ewentualna możliwość powrotu Kwiata do Toro Rosso. Dla 24-latka byłaby to trzecia przygoda ze stajnią z Faenzy. Ścigał się dla nich w 2014 roku oraz w latach 2016-2017.

Sprowadzenie z powrotem Kwiata do regularnych startów spowodowane jest tym, że Red Bull ma problem z umieszczeniem w juniorskim zespole swoich wychowanków. Pierre Gasly zgodnie z oczekiwaniami trafi do Red Bull Racing od sezonu 2019 w miejsce Daniela Ricciardo. Przyszłość Brendona Hartley’a w Toro Rosso cały czas pozostaje pod dużym znakiem zapytania.

Być może zostanie podjęta decyzja o tym, aby sprowadzić kogoś z zewnątrz, a kandydatami są Esteban Ocon, Stoffel Vandoorne czy Lando Norris.

Franz Tost, szef Toro Rosso: Padło kilka nazwisk, ale decyzja nie została podjęta. Czekamy na ruch Red Bulla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News