Sensacyjny, amatorski zwycięzca i świetny Kuba Przygoński. Co wydarzyło się na 8. etapie Dakaru?

Sensacyjny, amatorski zwycięzca i świetny Kuba Przygoński. Co wydarzyło się na 8. etapie Dakaru?

Podaj dalej

W rywalizacji na ósmym etapie tegorocznego Rajdu Dakar udział wzięli zawodnicy w trzech kategoriach – samochodów, UTV i ciężarówek. Jak prezentują się klasyfikacje generalne po poniedziałku?

Dzisiejszy odcinek specjalny liczył 477 kilometrów. Zawodnicy powoli wjeżdżają na teren „pustej ćwiartki”, czyli regionu Arabii Saudyjskiej, w której nie ma nic, poza bezkresną pustynią i piaskiem. Podsumujmy wydarzenia z 8. etapu imprezy.

SAMOCHODY

Sensacja! Tak pokrótce można by podsumować triumf na etapie Mathieu Serradoriego, czyli amatorskiego francuskiego kierowcy. On był dziś kapitalny i zdecydowanie pokonał kompletujących podium Fernando Alonso i Orlando Terranovę. Czołówka otwierająca trasę straciła dziś nieco więcej czasu.

Na wysokim szóstym miejscu do mety dojechali Kuba Przygoński i Timo Gottschalk z ORLEN Team. Tyle szczęścia nie mieli Martin Prokop i Viktor Chytka. Czeska załoga znów miała problemy techniczne i straciła ponad pół godziny.

Po 8. etapie:

MOTOCYKLE

Po tragicznym wypadku Paulo Goncalvesa dzisiejszy etap został odwołany dla motocyklistów i quadowców. To oznacza, że zdecydowanym liderem rywalizacji nadal jest Ricky Brabec, podium kompletują Pablo Quintanilla i Jose Ignacio Cornejo Florimo. Maciek Giemza reprezentujący ORLEN Team jest 19.

Po 8. etapie:

QUADY

Jak już wspominaliśmy, również quadów nie było dziś w rywalizacji. Liderem jest zatem Ignacio Casale, który ma ogromną przewagę nad drugim Simonem Vitse. Warto podkreślić, że podium kompletuje Rafał Sonik, a Kamil Wiśniewski z ORLEN Team jest piąty.

Po 8. etapie:

UTV

Reinaldo Varela okazał się dziś najlepszym kierowcą w kategorii UTV. 5. miejsce zajęła najlepsza polska załoga – Aron Domżała i Maciej Marton. Liderem pozostaje Casey Currie, który dzisiaj zajął miejsce 7.

Po 8. etapie:

CIĘŻARÓWKI

Andriej Karginov wygrał dzisiaj kolejny etap Rajdu Dakar, przywożąc za sobą swojego rodaka Antona Shibalova. Ta sama dwójka jest na pierwszych miejscach w klasyfikacji generalnej. Do pierwszej dziesiątki wbił się dziś Szymon Gospodarczyk, który jest pilotem Patrice’a Garrouste’a.

Po 8. etapie:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News