Senat wychwycił błąd z prawem nakazującym jazdę na suwak. Będzie jeden wyjątek

Senat wychwycił błąd z prawem nakazującym jazdę na suwak. Będzie jeden wyjątek

Suwak

Podaj dalej

18 października 2019 roku Senat przegłosował nowelizację Prawa o ruchu drogowym w sprawie wprowadzenia obowiązku jazdy na suwak oraz tworzenia korytarzy życia. Senatorowie byli zgodni co do słuszności takich przepisów. Wszystkich 84 przedstawicieli zagłosowało za.

Jak podaje portal brd24.pl – nie wszystkie założenie projektu są jednak jasne. Senatorowie odkryli jeden poważny mankament i jak się okazuje – w jednym przypadku „suwak” nie będzie obowiązkowy.

Celne pytanie zadał senator Jan Czerwiński. Chciał wiedzieć, czy zasady jazdy na suwak będą obowiązywać wówczas, gdy liczba pasów ruchu zmniejsza się, bo na jednym z nich pojawia się buspas. – Czy nie powinno być dodatkowego zapisu? – zapytał. – Regulacja nie obejmuje buspasów – odpowiedział reprezentujący resort infrastruktury wiceminister Rafał Weber.

Warszawa: Nagranie koszmarnego wypadku na Wawelskiej. Wszystko przez cwaniactwo taksówkarza

Jeśli senatorowie chcieliby wnieść poprawki do nowelizacji i jeszcze raz doprecyzować tę kwestię, projekt ustawy musiałby wrócić do sejmu. Problem w tym, że sejmu poprzedniej kadencji już nie ma. Cała procedura musiałaby zostać więc przeprowadzona od nowa.

Kierowcy będą musieli pamiętać więc o jednej wyjątkowej sytuacji – jazda na suwak nie będzie obowiązkowa tam, gdzie jeden pas ruchu zamieniać się będzie w buspas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News