Sebastien Loeb: Mam nadzieję, że powalczymy o zwycięstwa w WRC

Sebastien Loeb: Mam nadzieję, że powalczymy o zwycięstwa w WRC

35 interakcji

Podaj dalej

Odliczanie do rozpoczęcia sezonu 2019 Rajdowych Mistrzostw Świata trwa! Rajd Monte-Carlo, pierwsza z 14 rund w tegorocznym kalendarzu, zaplanowana została na 24-27 stycznia.

Hyundai w swoim szóstym sezonie w WRC wystawi nowy skład, do którego na sześć rajdów dołączą dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb wraz ze swoim wieloletnim pilotem Danielem Eleną.  Sebastien jest już po wizycie w fabryce w Alzenau, gdzie dokonał przymiarek do fotela w i20 Coupe WRC przed swoimi pierwszymi testami w ramach przygotowań do Monte-Carlo. Wcześniej jednak Francuz wystartuje w kultowym Rajdzie Dakar.

Czym zajmowałeś się od chwili, w której ogłoszono, że zostałeś kierowcą Hyundai Motorsport w sezonie 2019?

Dwukrotnie odwiedziłem Dubaj w ramach przygotowań do Dakaru, raz zasiadając za kierownicą samochodu rajdowego, a raz w buggy, przygotowując się do wyzwań związanych z jazdą po wydmach. Spędziłem również trochę czasu z moją córką i rodziną w trakcie świąt. Teraz przygotowuję się do pracowitego stycznia, który rozpocznie się od Dakaru.

 

Kiedy po raz pierwszy zasiądziesz za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC?

Mamy bardzo ograniczone możliwości na testy i20 Coupe WRC przed Rajdem Monte-Carlo. Z Dakaru wrócę 18 stycznia, a zapoznanie do Monte zaplanowane jest na 21.01. Mam nadzieję, że uda nam się przygotować w pełni i będziemy gotowi na otwierającą sezon rundę, nawet jeśli mamy tak mało czasu.

Jak przebiegała twoja pierwsza wizyta w fabryce w Alzenau?

Wizyta w Alzenau była bardzo produktywna i z pewnością pomoże mi i Danielowi nabrać prędkości w krótkim okresie czasu, kiedy w końcu uda nam się przetestować samochód. Przypasowaliśmy również fotel, co miało również miejsce w WTCC, ale nigdy w rajdach. Wprowadziliśmy pewne korekty, aby wszystko było gotowe na pierwszy test. To pomoże nam wykorzystać na maksa ograniczony czas przygotowań przed Monte.

Przyzwyczaiłeś się już do swoich nowych barw Hyundaia?

Po tak długim czasie spędzonym z jednym producentem zajmie mi trochę czasu przestawienie się na nowe barwy. Mimo to, lubię je i już nie mogę doczekać się nadchodzącego wyzwania. To z pewnością będzie ekscytujący sezon.

Co z twoimi celami na sezon 2019? Zwycięstwa w poszczególnych rajdach będą możliwe?

Oczywiście, mam nadzieję, że będziemy w stanie walczyć o zwycięstwa, choć mam świadomość, że powrót do WRC z nowym autem i nowym teamem będzie trudnym wyzwaniem. W zeszłym roku pojechałem w trzech rajdach i jeden z nich wygrałem. Mam nadzieję, że szybko przywyknę do i20 Coupe WRC i będę w stanie pokazać dobre tempo – a może nawet i dołączyć do walki o pierwsze miejsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News