Sauber zakłada swój juniorski zespół

Sauber zakłada swój juniorski zespół

38 interakcji
Sauber zakłada swój juniorski zespół

Podaj dalej

Zespół Sauber utworzył program rozwojowy młodych kierowców przy współpracy z Charouz Racing.

Czeska ekipa zajmuje się obsługą bolidów w juniorskich kategoriach – Formule 2, Mistrzostwach Europy Formuły 3 oraz kilku edycjach Formuły 4. Do tej pory Charouz Racing współpracował z Ferrari, które umieściło w F2 swojego kierowcę – Antonio Fuoco.

Jak potwierdził Sauber, który zdecydował się na utworzenie programu młodych kierowców, Charouz Racing od sezonu 2019 będzie gwarantować posady juniorom stajni z Hinwil. Ponadto jeszcze w tym miesiącu pierwsi członkowie akademii mają otrzymać szansę poprowadzenia bolidu Formuły 1 podczas testów dla Pirelli na Yas Marina.

Frederic Vasseur, dyrektor Sauber F1 Team: Wyścigi są ważną częścią naszego DNA, a utworzenie Sauber Junior Team stanowi ważny etap w historii firmy. Mamy wieloletnią tradycję pomagania kierowcom rozwinąć ich pełny potencjał i współpracowaliśmy z takimi gwiazdami jak Michael Schumacher, Sebastian Vettel czy Charles Leclerc. Dzięki temu projektowi, Sauber rozwinie swoją wyścigową platformę o kompletny program od serii juniorskich po najwyższy poziom. Cieszymy się ze współpracy z Charouz Racing System, to profesjonalny zespół, który odnosi sukcesy we wszystkich seriach.

Samochody Charouz będą od przyszłego roku wystawiane pod nazwą Sauber Junior Team, a zespół będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony Saubera pod kątem technicznym, sportowym i komercyjnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News