Sarna na drodze. Zginęli motocyklista i jego pasażerka

Sarna na drodze. Zginęli motocyklista i jego pasażerka

Podaj dalej

W poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 11 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem (Śląskie) motocyklista zderzył się z przebiegającą przez jezdnię sarną. Zarówno on, jak i jego pasażerka zginęli na miejscu. Policja przypomina, że znaki „Uwaga, dzikie zwierzęta” nie są stawiane bez powodu.

Do wypadku doszło 23 września 2019 r. po godzinie 15. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni motocyklista uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu.

Kierujący motocyklem oraz jego 30-letnia pasażerka spadli z jednośladu, a motocykl koziołkował przez kilkadziesiąt metrów. Kierowca i jego pasażerka zginęli. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

ITD przeciwdziałało patologii i znalazło ją w przewozie gruzu

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na zalesionych odcinkach dróg lub tam, gdzie pobocza porośnięte są wysoką trawą, co utrudnia widoczność. Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza.

 

źródło: brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News